Do zdarzenia doszło przed godziną 18 podczas wycinki drzewa na jednej z posesji przy ul. Sportowej w Raszówce. Spadające drzewo uszkodziło slup energetyczny.

Z nieznanych przyczyn, podczas wycinki, drzewo przewróciło się na linię energetyczną i uszkodziło płot po drugiej stronie ulicy. Podczas upadku został uszkodzony jeden słup energetyczny. Na szczęście przewody nie zostały przerwane. W wyniku naprężenia przewodów zostały naruszone jeszcze 4 betonowe słupy energetyczne.

Na miejsce została wezwana Ochotnicza Straż Pożarna z Raszówki, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia i zablokowała odcinek ul. Sportowej do czasu usunięcia usterki.

– Całe szczęście, że drzewo spadło na pusty teren, i poza uszkodzonym płotem nic się nie stało. Gdyby słup spadł na budynek mieszkalny mogłoby się skończyć większymi szkodami – mówiła mieszkanka posesji na której doszło do zdarzenia.

Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne odcięło zasilanie na całej ulicy Sportowej, aby strażacy mogli bezpiecznie piłami spalinowymi pociąć powalone drzewo. Następnie pracownicy przystąpili do pionowania naruszonych słupów.

Usuwanie skutków zdarzenia może potrwać kilka godzin. Do tego czasu mieszkańcy ulicy na której doszło do zdarzenia oraz sąsiadujących z nią zostali bez prądu.