Szkoły średnie zapraszają absolwentów podstawówek i gimnazjów w swoje progi. Dzień drzwi otwartych i prezentacje możliwości kształcenia w swojej placówce zaserwowało młodzieży III LO. Przygotowano stoiska z poszczególnych kierunków, a także prezentację musztry wojskowej.

Podstawówki zapraszały przyszłych pierwszoklasistów, a teraz nadszedł czas na prezentacje szkół średnich. Młodzi ludzie z klas VIII i ostatnich III klas gimnazjów mają teraz okazję na obejrzenie placówek podczas tak zwanych drzwi otwartych. Sporo atrakcji dla potencjalnych przyszłych uczniów przygotowało III LO w Lubinie.

Dziś u nas się dzieje. Jest gwarno i dużo ludzi. Dzień drzwi otwartych w naszej szkole jest okazją, by zaprezentować ofertę edukacyjną . To też okazja do wspaniałej zabawy zarówno dla naszych uczniów, jak i dla tych, którzy nas odwiedzili. Jest duże zainteresowanie klasą mundurową, która przez ten rok sprawdziła się, ale też klasą językowo – medialną, matematyczno – przyrodniczą. To nasza oferta tak naprawdę również zeszłoroczna, bo te kierunki są podobne – mówił Artur Pastuch dyrektor III LO.

Placówka jest gotowa przyjąć uczniów do sześciu oddziałów – trzech dla podstawówek, trzech dla gimnazjów. Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że program nauczania od przyszłego roku szkolnego ruszy na dwóch płaszczyznach dostosowanych dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. To efekt reformy oświaty.