Fot. Piotr Krażewski

Adrian Wołkowski, radny powiatowy został wyznaczony do pełnienia funkcji wójta gminy Rudna. Wyznaczenia dokonał premier Mateusz Morawiecki.

Decyzja zapadła w środę z mocą obowiązującą od 28 marca. Adrian Wołkowski jest już po pierwszych spotkaniach. O ósmej godzinie rozpoczął pracę w ratuszu w Rudnej. To będzie bardzo ważny dzień. – Najpierw spotkanie ze skarbnikiem gminy i załatwienie tego co najważniejsze dla wszystkich, czyli wydania dyspozycji wykonania przelewów, w tym wypłat – mówi Adrian Wołkowski, wyznaczony przez Premiera RP do pełnienia funkcji wójta gminy Rudna.

Nowy wójt będzie miał dzisiaj szereg spotkań, głównie z kadrą kierowniczą urzędu jak i szeregowymi urzędnikami. Wołkowski wskazuje, że nie zamierza w Rudnej robić rewolucji. – Mam przygotować gminę do wyborów wójta, zapewnić jej normalne funkcjonowanie, realizację zaplanowanych inwestycji. To zadanie wyznaczone przez premiera. Można powiedzieć, że będzie tak jak było dotychczas kiedy na urzędzie zasiadał Władysław Bigus. Abstrahując od tego co wydarzyło się w ciągu dwóch czy trzech tygodni, mam olbrzymi szacunek do wójta, który kierował Rudną prawie 30 lat. Będę kontynuował dobrą robotę wójta Bigusa, a gdzie będę mógł coś ulepszyć, albo usprawnić to to uczynię – dodaje wójt Wołkowski.