Nie będzie łatwo kierowcom w Lubinie w związku z zamknięciem na 3 miesiące przejazdu kolejowego na Starym Lubinie. Polskie Linie Kolejowej i ich wykonawca weszli w kolejny etap remontu linii kolejowej. Z modernizacją wiąże się też przebudowa terenów przyległych do przejazdów kolejowych.

Od poniedziałku 18 marca przejazd kolejowy na Starym Lubinie został wyłączony z ruchu kołowego. Utrudnienie związane jest z kolejnym etapem remontu linii kolejowej Rudna Gwizdanów – Lubin – Legnica, którego koszt opiewa na około 240 mln złotych. Modernizacji poddawana jest nie tylko linia, ale też przejazdy kolejowo – drogowe  i infrastruktura z nimi związana.

– Związane jest to z przebudową przejazdu, ale też z przebudową terenu przylegającego do przejazdu i do stacji. Teren trzeba odpowiednio wzmocnić, zlikwidować tak zwane kolizje kablowe, by w przyszłości nie przeszkadzała przy prowadzeniu prac, ale też była odpowiednio zabezpieczona. Przejazd będzie zamknięty do czerwca. Wtedy też udostępnimy zmodernizowany już obiekt. Zapewni on oczekiwany poziom bezpieczeństwa zarówno w ruchu kolejowym, jak i drogowym. Prace , które będą na tym przejeździe realizowane nie będą wpływały na kursowanie pociągów, które jest planowane w połowie czerwca dlatego, że będą obejmowały tylko obszar drogi, zaś tory będą udostępniane dla pociągów – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.

Poprzedni artykułNiebawem uroczyste otwarcie Park&Ride
Następny artykułZmarł Zbigniew Czerwonka