Kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozić może młodemu mężczyźnie, podejrzanemu o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Wielbiciel cudzego mienia dokonywał kradzieży oraz włamań. Straty, jakie spowodował swoją przestępczą działalnością oszacowano na kwotę ponad 18 tys. zł..

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lubina. Mężczyzna podejrzany jest o liczne przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili policjanci, podejrzany ma na swoim koncie kilka przestępstw, których dokonał od stycznia br. Mężczyzna włamywał się głównie na teren sklepów. Jego łupem m. in. padły, sprzęty elektroniczne, urządzenia RTV, markowe perfumy, artykuły spożywcze telefon komórkowy, kable, Ponadto 23- latek ma ,,na sumieniu” kradzież mieszkaniową, do której doszło na początku marca br. na Osiedlu Świerczewskiego. Pod nieobecność domowników sprawca wszedł do mieszkania przez uchylone okno i ukradł telewizor, kuchenkę mikrofalową, robot kuchenny, drukarkę wielofunkcyjną i dekoder.

Łączną wartość strat, która powstała na skutek przestępczej działalności młodego mężczyzny oszacowano na kwotę ponad 18 tysięcy złotych.

Szczegółowa i wnikliwa praca dochodzeniowców i operacyjnych pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie 11 zarzutów. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że skradzione łupy sprzedał przypadkowym osobom. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia.

O wysokości kary dla 23-latka zadecyduje teraz sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi jednak wyższy wymiar kary, bowiem dopuścił się on tych przestępstw w warunkach recydywy.

inf. KPP Lubin, Sylwia Serafin