Mimo niedawnych zapewnień ze strony Polskich Linii Kolejowych przejazd drogowo – kolejowy w Lubinie na Legnickiej jest wciąż zamknięty. Kierowcy wyjeżdżający z Lubina lub wjeżdżający do miasta są zmuszeni do zawracania. Próby skontaktowania się z PLK na razie spełzły na niczym.

 

Odradzamy kierowcom wybierającym się poza Lubin w kierunku Legnicy z korzystania z  ulicy Legnickiej. Zapowiadane na 1 marca otwarcie przejazdu drogowo – kolejowego nie nastąpiło. Mimo, że prace modernizacyjne  zakończyły się, a na miejscu nie ma już ekip budowlanych, to blokada drogi nadal uniemożliwia korzystanie z niej. Nie znamy powodu tych utrudnień, bo mimo prób nie udaje się skontaktować z rzecznikiem Polskich Linii Kolejowych. 

Jak mówi Sylwia Serafin, rzecznik KPP w Lubinie, lubińska policja posiada informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym na tym terenie do dnia 28 lutego. 

Przypomnijmy, że kierowcy borykają się z utrudnieniami w ruchu od 18 stycznia, a termin zakończenia prac modernizacyjnych na przejeździe zmieniany był trzykrotnie. 

Zalecamy korzystanie nadal z objazdów. Wyjazd z Lubina w stronę Legnicy jest możliwy albo od strony Al. Kaczyńskiego w kierunku Krzeczyna Wielkiego, albo ulicą Przemysłową, której stan nawierzchni pozostawia jednak sporo do życzenia. 

fot. czytelnik

Poprzedni artykułRadni nie słuchali uczniów, nauczycieli i rodziców. Zrobili po swojemu – FOTO
Następny artykułMistrzowie Sportu 2018 Zagłębia Miedziowego – FOTO