Potężny huk obudził w nocy mieszkańców Przylesia. Po chwili rozległy się policyjne syreny. Przy sklepie Alfa przy ul. Leśnej rabusie wysadzili bankomat.

Całe zdarzenie miało miejsce przed godziną 4. Mieszkańców Przylesia zbudził wybuch. Skala zniszczeń jest bardzo duża, elementy konstrukcji budynku znajdowały się wiele metrów od supersamu na ulicy.

Poza uszkodzonym bankomatem zostały uszkodzone panele elewacji oraz ścianki działowe wewnątrz lokalu. Ponadto doszło do rozszczelnienia instalacji wodnej i gazowej, która w tej części budynku zasilała piekarnię.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawcy podjechali samochodem od strony placu dostaw. Następnie pieszo podeszli pod bankomat i go wysadzili. Siła wybuchu była tak duża, że banknoty leżały wzdłuż ulicy Gajowej aż do skrzyżowania z ulicą Wrzosową w odległości około 100 metrów.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technicy kryminalistyki z KPP Lubin, którzy szczegółowo analizują ślady wysadzenia oraz zabezpieczają banknoty, które zostały w okolicy uszkodzonego bankomatu.

Straty poniesione przez sklep jak i przez bank nie są jeszcze znane.

Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie w powiecie Lubińskim. Kilka tygodni temu rabusie usiłowali „rozbroić” bankomat w Ścinawie przy Biedronce. Skończyło się tylko na uszkodzeniu urządzenia.

Galeria zdjęć dostepna TUTAJ

źródło: DLU24.pl

Poprzedni artykułWalentynkowy bieg parkrun w Lubinie
Następny artykułInwestują i są tego efekty – jeszcze mniejsza ilość zanieczyszczeń