KGHM Polska Miedź S.A., lubińska policja, wolontariusze KGHM i Fundacja KGHM polska Miedź wspólnie prowadzą akcję “Bezpieczne ferie”. Pierwsza odsłona zajęć z pomocy przedmedycznej i zabaw edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa miała miejsce w  SP 8 w Lubinie. Docelowo skorzysta z niej około 600 dzieci z trzech szkół w regionie i jednego domu dziecka. 

22 stycznia we wtorek w SP 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie miała miejsce pierwsza część akcji”Bezpieczne ferie”, której głównym organizatorem jest KGHM Polska Miedź S.A. W ramach niecodziennych zajęć uczestnicy uczą się od wolontariuszy KGHM z HDK Maltański legion pierwszej pomocy przedmedycznej. Równolegle pogadanki i zabawy edukacyjne z zakresu bezpiecznych zabaw na śniegu i ruchu drogowego prowadzą policjantki z KPP Lubin.

– Jako firmie zależy nam, by edukować dzieci od najmłodszych lat i chcielibyśmy żeby tą akcją dzieci zdawały sobie sprawę, że z jednej strony ferie to zabawa, ale z drugiej potrzebne jest też bezpieczeństwo i rozwaga – mówiła  Anna Osadczuk, p.o. dyrektora Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

“Bezpieczne ferie odbędą się też  w szkole w Polkowicach, Krotoszycach i domu dziecka w Wilkowie. W sumie projekt dotyczy prawie 600 dzieci z placówek noszących imię Jana Wyżykowskiego. – Jest radość, że  imię jakie nosi nasza szkołą jest ważnym atutem. To okres przed feriami, zawsze w tym czasie mówimy dużo na temat bezpieczeństwa. To spotkanie w towarzystwie ratowników i policji będzie ciekawsze. Tacy ludzie dla nich to duże autorytety   – mówiła Bożena Małek, dyrektor SP 8 w Lubinie. 

Poprzedni artykułKolizja na Gen. Maczka – FOTO
Następny artykułKierowco cierpliwości – sygnalizacja w końcu będzie działać