Dzisiaj nad ranem ktoś wybił szybę w klubie Euforia i wrzucił coś do środka. Wybuchł pożar. Straż pożarna z Lubina wspierana przez jednostkę JRGH ponad 2 godziny prowadziła działania. Na miejscu pracuje biegły sądowy z zakresu pożarnictwa

Zawiadomienie o pożarze w klubie Euforia do lubińskiej policji i straży pożarnej wpłynęło o 5:42. Jednostki natychmiast udały się na miejsce.

Wiemy, że nieznany mężczyzna wybił szybę w tym lokalu i wrzucił coś do środka. Następnie natychmiast uciekł. Na miejscu trwają czynności prowadzone przez policję i biegłego z zakresu pożarnictwa – informuje Sylwia Serafin, rzecznik prasowy KPP Lubin.

Straż pożarna działania prowadziła ponad 2 godziny.

Na miejsce udały się 4 jednostki, w tym trzy z Powiatowej Straży Pożarnej i jedna JRGH. Po przybyciu widać było, że dym wyłania się z wybitej szyby. Pożar ugaszono, pomieszczenia wywietrzono. Całość skontrolowano jeszcze za pomocą kamery termowizyjnej, by upewnić się, że nie ma już zagrożenia. Teren przekazano właścicielowi – informuje st. brygadier Cezary Olbryś, z-ca komendanta lubińskiej straży pożarnej. 

Budynek pierwotnie stanowił remizę strażacką z XIX/XX wieku. Jest wpisany do rejestru zabytków. Przez lata mieściła się w nim pijalnia piwa Gwarek. Ostatecznie Społem sprzedało obiekt, ma prywatnego właściciela, obecnie mieści się w nim PUB.

Właściciel pub-u na FB opublikował film na którym widać sprawcę podpalenia.

WAŻNY KOMUNIKAT !!!

W dniu dzisiejszym o godzinie 5:39 doszło do próby podpalenia Euforii przez nieznanego sprawcę. Prosimy o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonym filmie. Po wybuchu ognia na pewno będą ślady na twarzy/ ubraniu sprawcy np. przypalonych brwi/rzęs. Przewidziana nagroda za pomoc! PROSIMY O UDESTĘPNIANIE !!Wszelkie informacje proszę przekazywać na nr 112. Informujemy, iż mimo zaistniałej sytuacji lokal będzie czynny w piątek 18.01.2019. Serdecznie zapraszamy 🙂

Publiée par Pub Euforia sur Lundi 14 janvier 2019

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę