Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi gminy Lubin, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego samochodu. Został zatrzymany przez policjantów z Lubina. Ponadto, podczas przeszukania kierowcy, funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Oprócz kary więzienia, grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 oraz wysoka grzywna.

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu podczas świąt, patrolowali ulice miasta. W dniu 25 grudnia  przed godziną 19.00, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Golf.

W momencie podjęcia interwencji przez funkcjonariuszy, kierujący wysiadł z samochodu i próbował oddalić się z miejsca kontroli. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenie, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu. Nie pomylili się. Po przeszukaniu 25-latka policjanci ujawnili przy nim kilka porcji amfetaminy. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że zatrzymany nie powinien kierować samochodem, gdyż posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna za złamanie zakazu sądowego i posiadanie środków odurzających odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin, KPP Lubin