Lubińscy policjanci realizując zadania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ujawnili i zabezpieczyli ponad 900 porcji marihuany. Zatrzymali w tej sprawie 17-letniego mieszkańca Lubina. Młody mężczyzna narkotyki ukrył w plecaku, z którym na co dzień chodził do szkoły. 17 latek trafił do policyjnego aresztu. Sąd na wniosek prokuratury, zastosował już wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Jak się okazało, zatrzymany to 17 – letni mieszkaniec Lubina. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze przechwycili marihuanę, z której można by było przygotować ponad 900 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło na terenie miasta. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że podejrzany może posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci pracujący nad tą sprawą w momencie, gdy upewnili się, że zebrane materiały w dużym stopniu uwiarygodniają ich ustalenia, dokonali jego zatrzymania. Jak się okazało, 17 – latek marihuanę ukrył w plecaku, z którym na co dzień chodził do szkoły.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd młody mężczyzna miał środki odurzające.

Sąd na wniosek prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Lubin 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę