Od 14 października w ramach kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” na terenie całego kraju żołnierze spotykają się z Polakami i zachęcają ich, by  wstępowali do wojska. Lubinianie będą mieli okazję spotkania z przedstawicielami Armii od piątku 23 listopada do niedzieli 25 listopada w sklepie w Auchan. 

Ogólnopolska akcja promująca zawód żołnierza trwa. Na liście miast, w których żołnierze będą spotykać się z Polakami jest też Lubin. W piątek 23 listopada od godziny 14:00 do 19:00, zaś w sobotę i niedzielę ( 24,25 listopada) od 10:00 do 16:00 będzie można spytać praktycznie o wszystko, co niezbędne do uzupełnienia wiedzy na temat pracy dla polskiej Armii. 

Kampania ta ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Realizowana jest w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”, czyli co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszają mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone  z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Zespoły odwiedzają takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami,  żołnierze rozmawiają o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiadają o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskazują, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczają foldery i ulotki. Zachęcają, wspierają i doradzają, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości.

Więcej na stronie: http://mon.gov.pl/zostan-zolnierzem/

W ramach tej kampanii, przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie, wspólnie z żołnierzami z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca, ze swoim punktem promocyjnym pojawią się w Legnicy i Lubinie, gdzie będą promować i zachęcać do wstępowania w szeregi armii. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych w dniach 19-20.11 do Galerii Piastów w Legnicy, 21-22.11 do Galerii Ferio, także w Legnicy, oraz 23-24.11 do Auchan w Lubinie.

inf. WKU Głogów

Poprzedni artykułTurniej szachowy “BARBÓRKA” 2018
Następny artykułKobieta ważna dla górnictwa