Flagi, kolorowe biało-czerwone stroje i kotyliony symbolizowały, że przed nami wielkie święto: 100-lecie odzyskanie Niepodległości.

O godzinie 9:00 jak w każdą sobotę entuzjaści biegów parkrun spotkali się w Parku Wrocławskim na kolejnym 178 biegu aby razem wspólnie bez polityki i podziałów uczcić nasze święto narodowe jakim jest SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Przed rozpoczęciem biegu koordynator parkrun w Lubinie przywitał gorąco przybyłych uczestników a wśród nich gości z Wrocławia oraz debiutantów.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje grupa z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego: nauczycieli i uczniów, którzy w harmonogramie imprez obchodów 100 – lecia Niepodległości ujęli udział w uroczystym biegu parkrun i licznie przybyli z tej okazji. Podziękowania dla Dyrektora Pana Bogdana Dudka oraz Pani Ingi Kruk, która osobiście już wielokrotnie angażowała się podczas organizacji biegów parkrun.
 
Byłbym niezmiernie szczęśliwy – mówi koordynator parkrun w Lubinie Andrzej Sowa – aby w ślad za Zespołem Szkół nr 2 w Lubinie dołączyły pozostałe nasze szkoły. Celem parkrun jest bowiem zachęcanie jak największej liczby osób bez względu na płeć, wiek stopień sprawności czy też światopogląd do regularnego uprawiania aktywności fizycznej a przez to do poprawy zdrowia i kondycji fizycznej i psychicznej. Jeśli dodamy do tego, że każdy  może biec, maszerować własnym tempem bez względu jakie ono jest i to wszystko za damo. czy może być coś piękniejszego?
 
Po odprawie ponad 70 osób uczestniczących w tym wydarzeniu, pod przywództwem członków kapeli “Hosadyna od Lubina” wspólnie zaśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.
     
Jak w pięknym kolorowym pochodzie wszyscy ruszyli na trasę aby wśród kolorów jesieni i dinozaurów witających biegaczy pokonać 5-cio kilometrową trasę. Na mecie dla przybiegających uczestników czekały słodycze przygotowane przez Panią Irenę Budzińską, aby wszyscy zrelaksowani uśmiechnięci mogli powrócić do domu. To początek. Jutro świętowania ciąg dalszy. Zapraszamy na kolejny bieg w najbliższą sobotę. Więcej informacji na stronie parkrun Lubin oraz Facebook-u.
Poprzedni artykułPrzelali krew, jak kiedyś za Niepodległą – FOTO
Następny artykułW Trzebnicach badania i edukacja – FOTO