W sobotnie popołudnie w hali przy ul. KEN doszło do pierwszego derbowego pojedynku koszykarskiej III Ligi, w której SMK Lubin podejmował UKS Ekonom Legnica.

Już od samego początku spotkania podopieczni Szymona Pietraszka narzucili własne tempo gry, które pozwoliło na wypracowanie przewagi. Zarówno atak jak i obrona w pierwszej kwarcie działały znakomicie.

Kiedy wydawać by się mogło że SMK Lubin kontroluje spotkanie, w drugiej kwarcie pojawiły się niepotrzebne faule a wraz z nimi rzuty osobiste, które legnicka drużyna wykorzystała do podwyższenia dorobku punktowego. Pomimo słabszego początku kwarty, lubinianie celnie trafiali do kosza przeciwnika i ostatecznie doprowadzili do prowadzenia na półmetku 50:23

Po zmianie stron gospodarze nie odpuszczali walki, ale za to goście prowokowali do popełniania błędów przez lubinian, ale nie potrafili przejąć inicjatywy spotkania. Rzuty za 3 punkty, kontry, czy blokowanie rzutów, to była domena lubińskiego zespołu w tym meczu.

Kibice, którzy przyszli oglądać spotkanie na pewno pozytywnie ocenią walkę SMK o punkty w ligowej tabeli. Lubińskie “Lwy” w tym spotkanoiu oddały 12 celnych rzutów za 3 punkty.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną 80:49. Ekipa Szymona Pietraszka po tym spotkaniu zajmuje 9 lokatę z dorobkiem 10 punktów. Była to 3 wygrana pod rząd na własnym parkiecie.

SMK Lubin – UKS Ekonom Legnica 80:49 (1 kwarta: 20:9, 2 kwarta: 30:14, 3 kwarta: 18:14, 4 kwarta: 12:12)
SMK Lubin: Damian Dwornik(28), Damian Szablewski(17), Łukasz Markowicz(15), Paweł Macowicz(8), Jakub Słaby(4), Piotr Zadrożny(4), Łukasz Skibiński(2), Mikołaj Wawrzyńczyk(2), Wojciech Cząstkiewicz, Grzegorz Leńczuk, Rafał Przysada.