W sobotnie popołudnie w hali przy ul. KEN doszło do pierwszego derbowego pojedynku koszykarskiej III Ligi, w której SMK Lubin podejmował UKS Ekonom Legnica.

Już od samego początku spotkania podopieczni Szymona Pietraszka narzucili własne tempo gry, które pozwoliło na wypracowanie przewagi. Zarówno atak jak i obrona w pierwszej kwarcie działały znakomicie.

Kiedy wydawać by się mogło że SMK Lubin kontroluje spotkanie, w drugiej kwarcie pojawiły się niepotrzebne faule a wraz z nimi rzuty osobiste, które legnicka drużyna wykorzystała do podwyższenia dorobku punktowego. Pomimo słabszego początku kwarty, lubinianie celnie trafiali do kosza przeciwnika i ostatecznie doprowadzili do prowadzenia na półmetku 50:23

Po zmianie stron gospodarze nie odpuszczali walki, ale za to goście prowokowali do popełniania błędów przez lubinian, ale nie potrafili przejąć inicjatywy spotkania. Rzuty za 3 punkty, kontry, czy blokowanie rzutów, to była domena lubińskiego zespołu w tym meczu.

Kibice, którzy przyszli oglądać spotkanie na pewno pozytywnie ocenią walkę SMK o punkty w ligowej tabeli. Lubińskie “Lwy” w tym spotkanoiu oddały 12 celnych rzutów za 3 punkty.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysoką wygraną 80:49. Ekipa Szymona Pietraszka po tym spotkaniu zajmuje 9 lokatę z dorobkiem 10 punktów. Była to 3 wygrana pod rząd na własnym parkiecie.

SMK Lubin – UKS Ekonom Legnica 80:49 (1 kwarta: 20:9, 2 kwarta: 30:14, 3 kwarta: 18:14, 4 kwarta: 12:12)
SMK Lubin: Damian Dwornik(28), Damian Szablewski(17), Łukasz Markowicz(15), Paweł Macowicz(8), Jakub Słaby(4), Piotr Zadrożny(4), Łukasz Skibiński(2), Mikołaj Wawrzyńczyk(2), Wojciech Cząstkiewicz, Grzegorz Leńczuk, Rafał Przysada.

Poprzedni artykułZnalazł genetycznego bliźniaka
Następny artykułŚwiatowy debiut miedziowego ratownika