Kolejny złodziej w areszcie. Tym razem lubińska policja dopadła 19 – latka, który kradł paczki kurierskie i odzież na terenie galerii. Sprawca strat określonych na 7 tys. złotych trafił już do aresztu. 

 

 

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o to, że w okresie od sierpnia do października dokonał kradzieży przesyłek kurierskich, a także odzieży ze sklepu na terenie galerii handlowej w Lubinie. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany przez lubińskich policjantów za podobne przestępstwa. Sprawca swoją przestępczą działalnością spowodował straty w wysokości blisko 7 tys. złotych. Został ustalony i zatrzymany przez lubińskich policjantów. Trafił do aresztu.

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili i zatrzymali 19 letniego mężczyznę. Funkcjonariusze udowodnili mu kradzież markowej odzieży na kwotę 3 tys. złotych. Policjanci ustalili również, że sprawca będąc na terenie galerii handlowej w Lubinie, wykorzystał chwilową nieuwagę kuriera i dokonał kradzieży 4 paczek przesyłek kurierskich, na kwotę 2,5 tys. złotych. Sprawca przyznał się, że zawartość paczek, w których była damska odzież, sprzedał za kwotę 300 złotych przypadkowym osobom.

Ponadto 19-latek, 25-października br. kolejny raz dokonał kradzieży przesyłek pocztowych wchodząc na rampę załadunkową, gdzie znajdowały się paczki. Dokonał kradzieży 6 sztuk, na kwotę 1000 złotych. Wszystkie skradzione przedmioty sprzedał przypadkowym osobom.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Lubin, asp. szt. Sylwia Serafin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę