Kolejny 168 lubiński bieg parkrun odbył się pod hasłem “żegnamy wakacje” W biegowym spotkaniu wzięło udział 38 osób oraz wolontariusze i kibice.

Uczestników przywitała podczas odprawy pani Ela – koordynator biegu. Do parkrunowej rodziny dołączyli debiutanci: Małgosia Popowicz oraz pan Marian Węgrzynowski. W ten sposób ilość zarejestrowanych zwolenników w Lubinie przekroczyła 800 osób.

Były życzenia dla nauczycieli i uczniów, którzy niebawem zaczynają rok szkolny aby spotkało ich wiele radości, sukcesów i zadowolenia.

Co raz częściej na biegach spotykamy rodziny ze swoimi pociechami w wózkach, młodzież szkolną oraz seniorów już dawno na emeryturze, którzy chętnie włączają się aby uczestniczyć w tej ważnej dla zdrowia rekreacji sportowej.

Każde spotkanie to nie tylko bieg. Toczą się tutaj rozmowy, wymiana poglądów, można poznać ciekawych ludzi.

Udział jest bezpłatny a jedynym obowiązkiem jest dokonanie jednorazowej rejestracji na stronie internetowej parkrun Lubin. Z wydrukowanym kodem możemy przyjść w każdą sobotę do Parku Wrocławskiego gdzie zawsze o godzinie 9:00 odbywają się biegi. Warto zaznaczyć, że nie są to zawody. Dystans 5 kilometrów można również pokonać maszerując z kijkami, truchcikiem lub spacerkiem.

Poprzedni artykułKolizja trzech aut na Szpakowej – FOTO
Następny artykułSzósta edycja Letniego Biegu Piastów.