Ośrodek  Wzgórze Zamkowe w Lubinie zorganizował Piknik Artystyczny, który w rynku w ciągu dwóch dni skupił wielu uczestników. Był plener malarski dla dorosłych, warsztaty rękodzielnicze i zajęcia plastyczne dla najmłodszych.

 

 Sztalugi, stoiska z warsztatami rękodzielniczymi, ogromny motyl tworzony przez dzieci i przypadkowych przechodniów – to kilka atrakcji wpisujących się w Piknik Artystyczny przygotowany dla lubinian przez Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe. Zajęcia miały miejsce  w sercu miasta na placu obok ratusza. Uczestnicy brali udział w warsztatach i plenerze malarskim pod okiem instruktorów Ośrodka.

– Takie prace jak tu robimy może zrobić każdy. Wystarczą dobre chęci, cierpliwość i zaangażowanie. Uczestnicy spędzają z   nami miło wolny czas. Cieszymy się, że  przyszli do nas i że są zadowoleni. Mamy tu też plener malarski dla artystów amatorów prowadzony przez lubińską artystkę. Ci, którzy chcą zasięgnąć porady, informacji mogli tu przyjść i wykonać pod jej okiem prace, a przy tym uzyskać od pani Amelii cenne uwagi –  mówiła Małgorzata Biadala z Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe. 

 

Piknik trwał dwa dni, zaczynał się przed południem i zapewniał uczestnikom przez kilka godzin wiele niecodziennych zajęć artystycznych podczas których powstawały ciekawe prace, jak szklane mozaiki czy łapacze snów.