Praca w policji  czeka na chętnych i odważnych. Wymagania nie są duże – wystarczy minimum średnie wykształcenie, uregulowany stosunek do służby wojskowej, niekaralność i predyspozycje psychiczne oraz fizyczne. 9 sierpnia w KPP w Lubinie przy Traugutta są dni otwarte. warto pójść, zapytać i może złożyć dokumenty. 

Praca w policji czeka. W czwartek 9 sierpnia w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie w pokoju 27 przy ulicy Traugutta czeka dyżurny pracownik, który odpowie na wszystkie pytania związane z pracą w policji. Będzie można pobrać kwestionariusz, a może nawet od razu złożyć dokumenty. Co jest potrzebne? Kopia świadectwa ukończenia szkoły, kopie świadectw pracy, podanie, kwestionariusz.

Potem kandydat do policji ma do przejścia test wiedzy, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską i test sprawnościowy. Jeśli pozytywnie przejdzie wszystkie te etapy staje się pracownikiem Ministerstwa Obrony jako policjant. Czeka go najpierw półroczne szkolenie, a potem trafia do wydziału prewencji. Patrol interwencyjny to pierwszy próg do przejścia w zawodzie policjanta. Warto wspomnieć, że to praca z uprawnieniami do emerytury po 15 latach przepracowanych w zawodzie.