fot. arch.

Pomimo wielu apeli policji i innych instytucji, nadal po naszych drogach poruszają się pijani kierowcy. Tak wiele tragedii ludzkiej odgrywa się przez takich nieodpowiedzialnych ludzi, a pomimo to decydują się na kierowanie pojazdami, mając w organizmie bardzo wysokie stężenie alkoholu. Tym razem, takim skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą, okazał się 43 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, który mając 2,6 promila alkoholu w organizmie, kierował motorowerem. Został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Rudnej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej, po godzinie 21.00, dnia 24 lipca br. zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Po stylu jego jazdy, a później po silnej woni alkoholu, mieli pewność, że jest nietrzeźwy.  Po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma 2,6 promila. Kierujący motorowerzysta, to 43 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę i odpowiedzialność na drodze, na której nie jesteśmy sami. Zbyt wiele wypadków, a tym samym tragedii wielu rodzin, jest przyczyną właśnie spożywanie alkoholu i pod jego wpływem kierowanie pojazdami.

inf. KPP Lubin

Poprzedni artykułW Legnicy KGHM rozszerza zakres inwestycji
Następny artykułMost „na soli”