Funkcjonariusze i funkcjonariuszki z lubińskiej policji odebrali awanse i wyróżnienia. W szeregu na scenie CK Muza w Lubinie stanęło blisko 60 osób. Wyróżnienia nadawała Komendant Powiatowa Policji w Lubinie oraz inni ważni goście.

 

Awanse i wyróżnienia rokrocznie nadawane są policjantom i policjantom podczas święta policji. W tym roku uroczystość miała miejsce w CK Muza w Lubinie. Podczas ważnych chwil dla funkcjonariuszek i funkcjonariuszy obecni byli różnorodni goście związani z samorządami lokalnymi, ogólnopolskimi, jednostkami innych służb publicznych, jednostek takich jak MOPS czy ZHP.

Zawód policjanta to trudny zawód, ale to też przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi, to prawdziwe powołanie, które niesie ze sobą liczne trudy i niebezpieczeństwa, ale także satysfakcję z pomagania innym osobom, gdyż w etos naszej służby jest wpisana  pomoc słabszym. Dziś jest święto tych wszystkich, którzy gotowi są poświęcić swoje zdrowie, życie i czas –  mówiła nadkomisarz dr Joanna Cichla.

– Życzę wszelkiej pomyślności, szczęścia i wszystkiego dobrego wam wszystkim policjanci i policjantki. Święto policji to dobry dzień na to, by znaleźć chwilę na refleksję nad istnieniem polskiej policji, jej roli, którą ma do spełnienia wśród społeczeństwa narodu polskiego. W stulecie odzyskania niepodległości, w 99 rocznicę powołania  policji państwowej  ta uroczystość winna na twarzach nas wszystkich spowodować uśmiech.  To dla mnie zaszczyt wystąpić na tej scenie przed wami i waszymi rodzinami – dodawał inspektor Piotr Leciejewski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. 

Na po ceremonii wyróżnień i nadaniu awansów na ręce pani Komendant złożono liczne wiązanki kwiatów i życzenia dla wszystkich policjantów. Winszowania były od posła  na Sejm RP Krzysztofa Kubowa, wójta Gminy Wiejskiej Lubin Tadeusza Kielana, Krystiana Kosztyły burmistrza Ścinawy i przedstawicieli innych samorządów, którzy składali życzenia w imieniu nieobecnych osobistości jak  starosta czy tez prezydent Lubina.  

Wyróżnienia za codzienną pracę otrzymali nie tylko mundurowi pracownicy KPP w Lubinie. nagrodzono też cywilnych pracowników. Nagrody za zasłużonych policjantów ufundowały tez poszczególne samorządy. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę