Nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin został 26-letni reprezentant Słowenii Damjan Bohar! Do zespołu przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z NK Maribor, w barwach którego w poprzednim sezonie rozegrał dziesięć meczów w Lidze Mistrzów. Z Zagłębiem Lubin S.A. podpisał 3-letni kontrakt.

Prawonożny dynamiczny pomocnik związał się z “Miedziowymi” trzyletnią umową. W KGHM Zagłębiu zagra z numerem 39.

W minionym sezonie Bohar zagrał w 34 meczach, w których zdobył pięć bramek i zanotował dwie asysty.

Do Lubina przychodzi jako świeżo upieczony uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów. Łącznie w poprzedniej edycji tych rozgrywek zanotował 10 meczów, w których zdobył jedną bramkę – 13 września 2017 roku w spotkaniu fazy grupowej ze Spartakiem Moskwa.

Po pięciu latach gry, rozegraniu 191 meczów, zdobyciu 27 bramek, trzech tytułów mistrzowskich i Pucharu Słowenii, skrzydłowy zdecydował o kontynuowaniu kariery poza granicami kraju.

Następnie, w maju 2013 roku, Bohar podpisał umowę z jednym z największych słoweńskich klubów – NK Maribor. Ten krok okazał się być słuszny, bo to właśnie w Mariborze nowy nabytek lubińskiego klubu święcił jak dotąd największe sukcesy. Będąc w tym klubie zadebiutował również w reprezentacji Słowenii.

Damjan Bohar urodził się w słoweńskim 20-tysięcznym miasteczku Murska Sobota. Nowy zawodnik “Miedziowych” karierę zaczynał w zespole ND Mura. Łącznie dla tego klubu wystąpił 121 razy i zdobył 27 bramek.

– Damjan Bohar to skrzydłowy o nietuzinkowych umiejętnościach i sporym potencjale. Cieszymy się, że do nas dołączył, bo to pokazuje, że klub odpowiednio się rozwija i podążą we właściwym kierunku. Wierzymy, że doświadczenie zdobyte w lidze słoweńskiej oraz na arenie międzynarodowej Damjan przekuje na polskie boiska. To ambitny zawodnik, który chce zdobywać trofea i znów grać w europejskich pucharach, dlatego cieszymy się, że swoje marzenia i ambicje chce realizować właśnie w KGHM Zagłębiu – mówił Michał Żewłakow, dyrektor sportowy klubu.

źródło: zaglebie.com
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę