Na boisku przy KEN w Lubinie w sobotę 23 czerwca odbył się turniej na zakończenie sezonu piłkarskiego. Organizatorami imprezy dla blisko 300 osób było Stowarzyszenie Górnik Lubin, Akademia Piłkarska FemGol oraz klub Luks Ziemia Lubińska 

 

Sobotni turniej na zakończenie sezonu piłkarskiego odbył się z głównym mottem – piłka nożna, piłka nożna i jeszcze raz piłka nożna. Imprezę przygotowało Stowarzyszenie Górnik Lubin wspierane w organizacji przez Akademię FemGol i klub Luks Ziemia Lubińska. Mimo, że pogoda nie okazała się hojna, to w wydarzeniu wzięło udział blisko 300 osób.

Przygotowaliśmy turnieje z okazji zakończenia sezonu piłkarskiego 2017/18. Na murawie grane są mecze, ale poza tym mamy dużo atrakcji dla dzieci, jak dmuchane zamki zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wata cukrowa, ale jest też grill.  Liczyliśmy na wyższą frekwencję, ale aura trochę pomieszała nam szyki. samych dzieci jest z nami 120. Razem z dorosłymi mamy około 300 uczestników.  – mówi Piotr Marczuk, prezes Stowarzyszenia Sportowego Górnik Lubin. Na murawie wśród piłkarskich atrakcji rozegrano ciekawe spotkania między małymi piłkarzami a ich rodzicami. Mocniejszym meczem był ten pomiędzy seniorami Górnika Lubin a piłkarkami z Luks Ziemia Lubińska. 

Imprezę przygotowano ze środków własnych. Stowarzyszenie Górnik Lubin łatwiej może funkcjonować ponieważ w 2018 roku zostało wsparte przez Fundację KGHM Polska Miedź kwota 27 tys. złotych. Te pieniądze pomagają w organizacji m.in. takich imprez jak ta w sobotę.