Trzecioklasista Adrian Krząstek, uczeń SP 9 okazał się mistrzem w swojej kategorii wiekowej. 13 czerwca 2018 miał miejsce Dolnośląski Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

W ubiegłą środę  halę widowiskowo – sportową RCS w Lubinie zawładnęli młodzi mistrzowie królewskiej gry. Na starcie stanęło blisko 250 miłośników logicznego myślenia, błyskawicznej reakcji i wielbicieli zdumiewających kombinacji. Rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska najlepszych szkół realizujących ogólnopolski projekt „Edukacja przez szachy w szkole”. Najlepszym na Dolnym Śląsku w kategorii klas III okazał się Adrian Krząstek z klasy III Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie.

Na dystansie 6 rund zmierzyło się wielu pasjonatów starożytnej gry. Każdy uczestnik miał do dyspozycji 15 minut na rozegranie całej partii. W tym czasie musiał znaleźć skuteczny plan wygranej i przewidzieć wszystkie groźby przeciwnika. Kontrolując tak niewielką ilość czasu do dyspozycji musiał jeszcze tylko zmierzyć się ze stresem, zmęczeniem, emocjami – wyjaśnia Krystyna Węgrzyn, nauczyciel matematyki w SP 9 w Lubinie. 

Nagrody ufundowało RCS w Lubinie i Piotra Klukiewicz Sekretarz DZSzach.