Już po raz drugi w Koźlicach odbędzie się Charytatywny Bieg na Grzybową Górę, tym razem biegniemy, maszerujemy dla Stowarzyszenia Dać Nadzieję. Organizatorem są Mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości, ale wspierają ich instytucje, stowarzyszenia oraz firmy z całego regionu.

 

Już 16 czerwca o  12:00 przy Świetlicy wiejskiej w Koźlicach nieopodal Lubina rozpocznie się bieg. Biuro  rejestrację uczestników ruszy 10.30. Przygotowana trasa o długości 4,70 km z licznymi podbiegami i zbiegami prowadzi przez koźlicki las. Po drodze, mijając najwyższy punkt powiatu lubińskiego – Grzybową Górę, można biec lub maszerować.

Nie ważne, jak szybko dotrze się do mety. Najistotniejszy jest cel – mówi Tomasz Chmielowiec, organizator biegu.

W tym roku biegniemy i maszerujemy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” a dokładnie Warsztatów Terapii Zajęciowej „Kameleon”. W zeszłym roku Stowarzyszenie Dać Nadzieję pomogło nam w organizacji festynu charytatywnego „Razem Przeciwko Białaczce”. Podopieczni przekazali swoje prace na kiermasz, byli wtedy z nami. Teraz oni potrzebują naszego wsparcia więc działamy – mówi Aleksandra Kurek sołtys wsi Koźlice.

Wrażliwość w zauważeniu i docenieniu wkładu, jaki podopieczni Stowarzyszenia „Dać Nadzieję” i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Kameleon” w Lubinie codziennie wnoszą do naszego pędzącego życia, sprawiła, że zdecydowaliśmy się wesprzeć ich dzieło – mówi Tomasz Chmielowiec, organizator biegu. – Podczas wydarzenia będzie możliwe zmierzenie się z Grzybową Górą, ale zapraszamy również osoby, które pragną pomóc, niekoniecznie przemierzając trasę. Wszyscy będą wygranymi, ale ten kto pierwszy dobiegnie do mety, otrzyma nagrodę ufundowaną przez Auto Salon „Świtoń Paczkowski”- voucher na nieodpłatne wypożyczenie samochodu z pełnym bakiem paliwa na cały weekend. W trakcie biegu będą sprzedawane cegiełki o wartości 10 zł. Wszystkie osoby, które je zakupią wezmą udział w losowaniu nagrody głównej, tj.: jednodniowego pobytu w SPA z kolacją  dla dwojga oraz innych fantastycznych niespodzianek – dodaje Chmielowiec. 

Oprócz stowarzyszenia “Tak dla Lubina” reprezentowanego przez Tomasza Chmielowca do współpracy włączyło się wiele instytucji oraz firm, między innymi,  Gmina Rudna, Centrum Kultury w Rudnej, Starostwo Powiatowe, RCS, Nadleśnictwo Lubin, Zagłębie Lubin, Fundacja Evan, Mine Master, sklep Indyczek. Oprawę muzyczną zapewni nam DJ ELASTIK, a ze Ścinawy przyjedzie kuchnia polowa.
Kontakt z organizatorami:  Tomasz Chmlelowiec – 509 582 230, Aleksandra Kurek 508 774 645

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę