Po 29 latach służby z czego 9 w Lubinie Komendant Powiatowy Policji w Lubinie Tomasz Gołaski odchodzi na emeryturę. Żegnając się z lubinianami za pośrednictwem mediów mówi, że z dumą nosił mundur policjanta.

 

Ostatni dzień pracy Tomasza Gołąskiego Komendanta Powiatowego Policji to 8 czerwca 2018.

Cieszę się, że mogłem podjąć decyzję sam o tym, aby zakończyć służbę w policji. Udało mi się dotrwać do pełnej emerytury. Przeszedłem w policji wszystkie szczeble od patrolu pieszego od stopnia posterunkowego po komendanta powiatowego i stopnia inspektora. Przeszedłem wszystkie wydziały w policji. Pracowałem w prewencji, w ruchu drogowym, wydziale dochodzeniowo – śledczym. Byłem zastępcą komendanta małego komisariatu w Policji, zastępcą komendanta miejskiego w Legnicy. Ostatnie najpiękniejsze 9 lat to kierowanie jednostką w Lubinie. Chcę bardzo podziękować swoim pracownikom. To kapitalna załoga i było zaszczytem pracować z nimi w tej jednostce. Bez tych ludzi nie byłoby wielu sukcesów – mówił na pożegnalnej konferencji prasowej Tomasz Gołaski. 

Komendant pytany o największe sukcesy w Lubinie, które udało się osiągnąć podczas kierowania jednostką mówił, że trudno je wymienić, bo było ich wiele.

Budowanie bezpieczeństwa to proces, to nie jedna akcja i nie jeden sukces. To ograniczanie przestępczości i wzrost skuteczności. Tego mieszkańcy nie widzą. To tylko statystyki, które jak zawsze mówiłem dla ludzi są nieistotne.  Przez 9 lat udało nam się mocno ograniczyć przestępczość, a  to na pewno jest sukcesem. Nigdy nie nastąpił spadek skuteczności. Zrealizowałem z moją załogą ustawowe cele. Zbudowaliśmy wokół tego coś jeszcze – profilaktykę społeczną. Było kilka programów jak Bezpieczna kobieta,  Prewencja teatralna. Uderzaliśmy we wszystkie dziedziny i w każdy poziom wieku  Na ulice wyjechało więcej patroli zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych. Nie sposób było ich nie zauważyć.  – wspomina Gołaski.

Pracowaliśmy też nad poprawą warunków pracy. Mamy nowy komisariat w Rudnej i wyremontowany ten w Ścinawie. Mój następca przeniesie lubińską komendę na Kilińskiego. Wierzę, że kolejny szef tej jednostki będzie kontynuował tę pracę. Wiem kto to będzie, ale nie przekażę tego. Dziś jest za wcześnie, by o tym mówić, dziś obowiązki pełni Andrzej Barna. To decyzja mojego przełożonego, komendanta wojewódzkiego. Za moment te informacje zostaną przekazane – zapewniał Tomasz Gołaski. 

W trakcie pełnienia funkcji komendanta przez Tomasza Gołąskiego w lubińskiej policji wymieniono wszystkie radiowozy. W sumie w policji powiatowej pod władzą Gołaskiego jest 231 etatów policyjnych, 31 etatów cywilnych. Są 44 radiowozy i 2 motocykle. Komenda Powiatowa Policji w  Lubinie czuwa nad bezpieczeństwem ponad 100 tys. mieszkańców. 

Poprzedni artykułUwaga – znowu zmiany przy przebudowie Niepodległości
Następny artykułLubinExtra! nr 166