Choć Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca już minął to najmłodsi wciąż świętują w Lubinie. Na terenach zielony nieopodal skateparku na lubińskim wielorybie odbył się festyn przygotowany przez Akademię Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki i Unikatonię concept spa & wellness. Na najmłodszych czekały ciekawe atrakcje. 

 

Dzień dziecka pełen ruchu, sportu, śmiechu, zabawy, ale tez nauki jak ratować ludzkie życie, czyli festyn i atrakcje od Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki i Unikatoni concept spa & wellness. W programie przewidziano wiele ruchu i sportu. Były warsztaty na rolkach, nauka pierwszej pomocy prowadzona przez ratowników z HDK Maltański legion oraz gry i zabawy od klubu Miedziowe Rugby Lubin.

Na festyn zaprosiła nas Natalia Czerwonka, nasza olimpijka żebyśmy przeszkolili dzieci z zakresu pierwszej pomocy. Jest ogromne zainteresowanie. Dzieci bardzo się do tego garną. Mamy z tego frajdę taką, jak dzieci, a okazuje się, że dziś wiedzą prawie tyle, co my. Mają o tym pojęcie i widać, że w szkołach ta edukacja poszła do przodu. To dobrze rokuje. Uczymy po to, byśmy wszyscy czuli się bezpiecznie w razie, gdybyśmy kiedyś potrzebowali pomocy, ktoś będzie umiał nas uratować – mówił Jacek Gąsieniec, z-ca kierownika Górniczego Pogotowia Ratowniczego, oraz wiceprezes HDK Maltański Legion.

W naszym klubie Dzień Dziecka trwa od kilku dni. Cały czas organizujemy dla naszych najmłodszych zawodników jakieś fajne atrakcje. Dziś połączyliśmy się z Akademią Sportową Natalii Czerwonki i wspólnie organizujemy piknik dla dzieci. To bardzo ważne, by dzieci się ruszały szczególnie gdy jest taka piękna pogoda. – mówiła Marcelina Falkiewicz, z klubu Rugby Miedziowi Lubin. 

 

Poprzedni artykułTo tylko list intencyjny – strefa przemysłowa jeszcze w strefie marzeń
Następny artykułZłoto i brąz dla ZGRun!