Baseny odkryte nie ruszą 1 czerwca tak, jak zapowiadano. Regionalne Centrum Sportowe nie uruchomi ich, bo ze względu na rozbudowę zagraża to bezpieczeństwu lubinian. W tej sytuacji lutowe deklaracje, że rozbudowa obiektów nie przeszkodzi w funkcjonowaniu wcześniej wybudowanych basenów tracą ważność. RCS nie zna konkretnej daty otwarcia basenów dla mieszkańców. 

 

Uzyskaliśmy odpowiedź Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie na temat otwarcia basenów odkrytych.

Niestety nie jesteśmy w stanie 1 czerwca otworzyć basenów ze względu bezpieczeństwa. Rozbudowujemy kompleks, by był większy, ale stary teren jest połączony z nowym i z tego względu na tę chwilę  wykonawca nie jest w stanie dopuścić mieszkańców, by im się nic nie stało. To kwestia kilku dni, ale nie znamy konkretnego harmonogramu – informuje Artur Załęczny, kierownik marketingu RCS Lubin. 

Przypomnijmy, że rozbudowa kompleksu basenów odkrytych ruszyła w marcu. W lutym RCS podpisał umowę z wykonawcą i wówczas prezes RCS Piotr Midziak zapewniał, że budowa nie będzie kolidowała z dotychczas funkcjonującym obiektem. Wtedy poinformował też dziennikarzy, że baseny będą otwarte od 1 czerwca. Okazuje się jednak, że nie jest to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę