SP 5 z Lubina awansowała do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Rugby TAG, a SP z Krzeczyna Wielkiego finał uciekł w dogrywce, SP 14 wraca z brązem.

22 maja w Bolesławcu na stadionie Husara odbył się turniej półfinałowy Szkolnej Ligi Rugby Tag. W zawodach zobaczyliśmy szkoły z naszego regionu a były to SP 5, SP 12, SP 14 , SP Salezjan i SP Krzeczyn Wielki.

W zawodach udziale wzięło w sumie 25 klas z całego województwa. (Lubin, Bolesławiec, Nowa Wieś, Smolnik, Szczytnica, Gierałtów, Kościelnik, Gościszów )

Po ponad 5 godzinach rozgrywek w finale klas 6 zobaczyliśmy SP 5 z Lubina a w finale klas 5 SP Krzeczyn Wielki.

W kategorii klas 4 na podium stanęła SP 14 pokonując w meczu o 3 miejsce SP Kościelnik.
Niestety w finale klas 5 Krzeczyn przegrał w dogrywce 3:2 z SP 4 Bolesławiec, -takich emocji nie było już dawno przyznał trener i nauczyciel Kamil Lis- to jeszcze nie nasza pora mówi, ale ten czas nadchodzi małymi kroczkami.

W wielkim finale klas 6 na murawę wyszły SP 5 Lubin i SP 4 Bolesławiec i po kolejnym pięknym finale zwyciężyła szkoła z Lubina 5:3.

Panią Jadwigę Dyląg trener oraz jej podopiecznych czeka kolejna podróż bo już w ten weekend odbędzie się dwudniowy finał na ERGO Arenie w Gdańsku gdzie zjadą najlepsze drużyny z całej Polski.

Reszta drużyn uplasowała się poza podium, ale walki nie zabrakło.

Pierwsze takie zawody rozegrał SP Salezjan który w klasach 5 zajął V miejsce.
SP 12 uplasowało się na VII miejscu klas 6. Dodatkowo SP 14 zajeło kolejno IV miejsce klas 6 i VII miejsce klas 5. a Krzeczyn VI miejsce klas 4.