Piknik Bezpieczeństwa zorganizowany z inicjatywy GDDKiA odbył się w Lubinie w sobotę 19 maja na parkingu RCS. W akcji wzięła udział Komenda Powiatowa Policji, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Celna i krwiodawcy. Zadbano o szereg niecodziennych atrakcji dla tych, którzy przyszli na wydarzenie.

 

Dolnośląski Piknik Bezpieczeństwa to cykliczna impreza odbywająca się w różnych miastach na Dolnym Śląsku. Głównym inicjatorem tego wydarzenia jest generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu. Akcję najmocniej wspierała lubińska policja. – Policjanci chcą pokazać swoją pracę. Są radiowozy i motocykl policyjny. Dla dzieci mamy książeczki promujące bezpieczeństwo. Publikacje mówią o zagrożeniach jakie czyhają na najmłodszych nie tylko w szkole, ale też na podwórku. Wspólnie z nami dzieci mogą stworzyć tu rysunki ze znakami drogowymi. Jednym słowem to szereg działań, które promują bezpieczeństwo nie tylko w ruchu drogowym, ale na co dzień – mówiła Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie. 

Sporą popularnością cieszyła się mobilna stacja diagnostyczna należąca do Inspekcji Transportu Drogowego. Każdy mógł na niej wykonać bezpłatnie przegląd. – Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu jako jedyny w  Polsce dysponuje automatyczną  stacją kontroli pojazdów, na której możemy przeprowadzać badania techniczne dokładnie takie same jak na normalnej stacji kontroli. Kierowcy chętnie korzystają z takiej okazji, gdy mogą bez konsekwencji skontrolować swój samochód. Ta stacja jest przez nas wykorzystywana przede wszystkim w ramach kontroli drogowych, gdy sprawdzamy stan techniczny  głównie pojazdów ciężarowych. – mówił Dariusz Filipów, kierownik legnickiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 

Najmłodsi mieli najwięcej frajdy podczas pikniku. Można było wsiąść do wszystkich przybyłych na wydarzenie samochodów i pooglądać je od środka, włączyć syrenę i sprawdzić jak to jest rozmawiać przez radio z dyżurnym poszczególnych służb. Poza tym uczestnicy pikniku mogli rysować, brać udział w nauce pierwszej pomocy na fantomie wspólnie ze strażą pożarną, wsiąść na motocykl policyjny czy też oznakować swój rower u policjantów. 

Poprzedni artykułBaw się razem z nami 26 maja na Cuprum Hits Festival 2
Następny artykułRozpoczęli sobotę już po raz 153 z parkrun w Parku Wrocławskim