Cenne wykłady czekały na lekarzy z regionu podczas konferencji naukowo – szkoleniowej przygotowanej przez Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie. Była to już trzecia konferencja z cyklu “Uczymy się od najlepszych”. 

 

Interna 2018 – Uczymy się od najlepszych – to tytuł konferencji, którą wypełniły bezcenne wykłady. W CK Muza w Lubinie 12 maja od rana zaroiło się od medyków. Lekarze z regionu Zagłębia Miedziowego mieli niecodzienną okazję posłuchania wystąpień znamienitych specjalistów z całego kraju.

Do Lubina przyjechały sławy polskiej medycyny m.in. z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Katedry i Kliniki Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Centrum Medycyny Zapobiegawczej w Warszawie, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi czy też Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

–  Zapraszając wykładowców na dzisiejszą konferencję kierowaliśmy się przede wszystkim tym, co jest bardzo aktualne w świecie medycznym, m.in. jest temat tego, co nurtuje wielu ludzi niekoniecznie związanych z medycyną, czyli szczepień. Kierowaliśmy się tym, co w naszym społeczeństwie można nazwać schorzeniami powszechnymi – mówił Zbigniew Szpich, ordynator oddziału wewnętrznego Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie. 

Miedziowe Centrum Zdrowia organizuje takie konferencje przynajmniej raz w roku. Jak dotąd dotyczyły one zagadnień związanych z gastroenterologią czy diabetologią. To doskonałe okazje  dla lekarzy nie tylko z MCZ, ale też innych ośrodków regionu do szkolenia się i uzupełniania swojej wiedzy. 

Poprzedni artykułZmiany kadrowe w Cuprum Lubin
Następny artykułAkademie Klasy Ekstra – setki dzieci na boiskach Zagłębia – FOTO