Centralne obchody Dnia Hutnika rozpoczną się w Zagłębiu Miedziowym 11 maja. W tym roku gospodarzem imprez będzie Huta Miedzi Legnica. KGHM Polska Miedź Zaprasza na szereg atrakcji, w tym przede wszystkim na koncert w legnickim rynku, an którym podziwia będzie można m.in. Ewelinę Lisowską, Kasię Stankiewicz czy Teatr Capitol. 

 

Tegoroczne centralne uroczystości z okazji Święta Hutnika, obchodzone przez KGHM Polska Miedź S.A., odbędą się 11 maja, a ich gospodarzem jest Huta Miedzi Legnica.

Uroczystości zapoczątkuje, zgodnie ze zwyczajem, orkiestra hutnicza, którą o godzinie 9.00 rano przywita Zarząd KGHM przed budynkiem Centrali KGHM w Lubinie. Oficjalna Akademia Centralna rozpocznie się a o godz. 14.00 w Sali Królewskiej Legnickiego Centrum Kultury.

Podczas uroczystości wręczone zostaną odznaczenia państwowe i wyróżnienia jubileuszowe. Odznaczeniami państwowymi za długoletnią służbę (17 Złotych i 1 Srebrny Medal) wyróżnionych zostanie 18 osób, natomiast 8 osób zostanie odznaczonych honorową odznaką „Za zasługi dla Energetyki”, przyznaną przez Ministra Energii. Odznaka ta jest wręczana za szczególne osiągnięcia w zakresie nowych rozwiązań technicznych, prac badawczych, we wdrażaniu najnowszych osiągnięć techniki światowej i produkcji urządzeń energetycznych. W podziękowaniu za szczególne zasługi w rozwój Polskiej Miedzi, decyzją Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., 27 osób otrzyma odznaki honorowe „Zasłużony dla KGHM Polska Miedź S.A.” Ponadto 30 pracownikom obchodzącym jubileusz pracy zawodowej zostaną wręczone listy gratulacyjne i statuetki św. Floriana, patrona Hutników.

Po oficjalnych części uroczystości, zaproszeni goście będą uczestniczyli w tradycyjnych imprezach biesiadnych, kobiety w Combrze Babskim, a mężczyźni w Karczmie Piwnej. Karczmy i Combry mają długą i barwną tradycję. To imprezy oparte na historii i tradycji firmy, pełne zabawy, humoru, ciekawych pomysłów i oryginalnych strojów.

W sobotę, 12 maja, o godzinie 19.00 na legnickim Rynku odbędzie się koncert plenerowy dedykowany Hutnikom Polskiej Miedzi. Tegoroczne wydarzenie poprowadzi znany i lubiany prezenter Tomasz Kammel, a dobrą zabawę zapewnią występy: Eweliny Lisowskiej, Kasi Stankiewicz, oraz aktorów Teatru Capitol, Marty Kołodziejczyk, Macieja Maciejewskiego i Daniela Moszczyńskiego. Dodatkowym elementem koncertu będzie występ 20-osobowej orkiestry Dziubek Band. Uroczystości hutniczego święta zakończy msza święta w intencji Hutników i ich rodzin, która odbędzie się w niedzielę, 13 maja, w legnickiej Katedrze o godzinie 10. 00.

KGHM zaprasza wszystkich mieszkańców, nie tylko Legnicy, ale i okolicznych miejscowości do uczestnictwa we wspólnym kultywowaniu tej wyjątkowej tradycji hutniczej jakim jest Święto Hutnika.

inf. KGHM 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę