Już niedługo na lubińskich błoniach po raz szósty odbędzie się Lubiński Festiwal Kwiatów i Roślin. Nie lada gratka dla miłośników ogrodnictwa, właścicieli działek czy amatorów ogródków parapetowych i balkonowych, którzy będą mogli zaopatrzyć się zarówno w rośliny jak i wszelakie artykuły ogrodowe.

Trawy ozdobne, cebulki kwiatowe, rozsady warzyw, drzewka, krzewy owocowe czy pnącza to tylko garść asortymentu oferowanego przez tegorocznych wystawców. Na zainteresowanych renowacją swoich ogródków czekać będzie bogata oferta narzędzi oraz mebli, a także fontanny oraz wanny spa ogrodowe.

Oferta sprzedażowa to tylko część atrakcji festiwalu. W tym roku ponownie powitamy gościa specjalnego wcześniejszych edycji festiwalu, Witolda Czuksanowa który poprowadzi akcję „Polska w Kwiatach” pełną zabaw i konkursów przemycających wiedzę ogrodniczą, a także serię prelekcji dotyczących roślin zwiastujących wiosnę, kiełków, czy roślin których nie zabiją nawet najbardziej oporni.

W czterech halach warsztatowych w godzinach od 10:00 do 18:00, regularnie przez cały dzień odbywać będą się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów, podczas których uczestnicy nauczą się wykonywać m.in. kwiaty z filcu, przestrzenne kwiaty na tkaninie czy kompozycje w szkle. Blok warsztatów artystycznych kierowany będzie również do najmłodszych amatorów ogrodnictwa, którzy będą mogli spędzić czas pracując nad wiosennymi ogródkami i warzywnymi zwierzętami.

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 1 maja o godzinie 17:00 na terenie błoni odbędzie się bezpłatny koncert lubińskiej sceny muzycznej, pod nazwą „Muzyka Niepodległa”. Na scenie wystąpią Szczypta E-mollu, Alther Ego, All Bandits, the Kishones, the Mohers oraz Świnka Halinka, wykonując piosenki z ostatniego stulecia we własnej aranżacji – odrobina nostalgii w połączeniu z nowym brzmieniem.

Drugiego dnia festiwalu, na scenie będziemy mogli zobaczyć Przegląd Zespołów Folklorystycznych Powiatu Lubińskiego, dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego. Osiem zespołów z naszego regionu wystąpi przed profesjonalnym jury, a trzy zwycięskie zespoły wygrają możliwość występu na tegorocznych Dniach Lubina. Aby przyjemnie zakończyć tegoroczną edycję Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin, przed publicznością wystąpi zespół “Sammy Swoi” który zagra covery dobrze wszystkim znanych piosenek zarówno tych polskich jak i zagranicznych.

Zapraszamy serdecznie zarówno stałych gości Lubińskiego Festiwalu Kwiatów i Roślin jak i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na kwiatowej majówce na błoniach.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.festiwal-kwiatow.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/WzgorzeZamkowewww.facebook.com/LubinskiFestiwal
 
materiały organizatora