Mimo, że to dopiero pierwszy miesiąc wiosny, a na biegu parkrun już pojawiła się temperatura dwucyfrowa. Uczestnicy powoli zrzucają stroje z długimi rękawami aby zastąpić je przewiewnymi koszulkami sportowymi.

Bieg 149 przebiegał spokojnie a wielu uczestników myślami było już na Biegu Papieskim, który odbędzie się w godzinach popołudniowych.
     
Koordynator biegu – pani Ewa Pacyniak przywitała uczestników 149 biegu, poinformowała o zasadach uczestnictwa w darmowych spotkaniach.
     
Do grona sympatyków parkrun dołączył pan Piotr Leśniewski przywitany gorącymi oklaskami. Pan Piotr stwierdził, że to najwyższy czas aby zająć się swoim brzuszkiem.
     
W biegu wzięło udział 34 osoby w różnym wieku i predyspozycji, a każdy trasę 5 kilometrów mógł pokonać własnym tempem bez względu jakie ono jest. Ważny jest ruch na świeżym powietrzu, aby poprawić kondycję fizyczną a spotkanie ze znajomymi w grupie stymuluje kondycję psychiczną naszych uczestników.
     
Za tydzień jubileuszowy 150 bieg. – Mamy nadzieję – mówi koordynator parkrun w Lubinie Andrzej Sowa, – że pojawią się Ci, którym czasami sprawia trudność wstać, aby w porę zdążyć na start.
     
źródło: materiały organizatora

1 KOMENTARZ

Comments are closed.