Krwiodawcy ratownicy z HDK Maltański Legion dzielą się postępami prac, jakie wykonują przy remoncie  w Domu Dziecka w Głogowie. Podopieczni angażują się w modernizację ich domu. 

 

W ubiegłym tygodniu ratownicy HDK Maltański Legion zaczęli remont pomieszczeń w Domu Dziecka w Głogowie. Dziś, jak mówią, już widać efekty.

Po tych kilku dniach spędzonych przy remoncie zaczynamy się integrować i w jakimś stopniu emocjonalnie wiązać z rodzinną atmosferą panującą w tym domu dziecka. Prace pomału idą do przodu. Chcielibyśmy to skończyć jak najszybciej, jednak musimy robić wszystko etapami i na pewno potrwa to jeszcze kilka dni. Dzieci na tyle przyzwyczaiły się do naszego towarzystwa, że same zaczynają nam pomagać. Z drugiej strony chcemy, by poprzez pracę fizyczną doceniły i później dbały o to, co będą miały. Panie są bardzo sympatyczne i co chwilę pytają się czy czegoś nam nie brakuje. Robią nam kawę i obowiązkowo serwują obiad. Duży pokój praktycznie jest już skończony, a w łazience będą kładzione już płytki. Jeden z trzech pokoi dzieci mamy gotowy do malowania – opowiada Tomasz Skrzyński. 

Przypominamy, że aby wstąpić w szeregi HDK Maltański Legion nie trzeba obowiązkowo oddawać krwi. Wystarczy być człowiekiem, który chce bezinteresownie pomagać innym. Dokładnie tak, jak robią to Przemysław Moskaluk, Dawid Zdebiak, Tomasz Skrzyński i Tomasz Zblewski z głogowskim domu dziecka. Kontakt z HDK Maltański Legion najlepiej nawiązać przez ich profil na portalu społecznościowym Facebook. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę