Szykują się kolejne zmiany na trasie Lubin – Legnica na terenie budowy drogi ekspresowej S3. Już 13 kwietnia kierowcy będą mieli nową alternatywą drogę przez Kochlice. 16 i 17 kwietnia zmieni się ruch na wysokości Rzeszotar, zaś 7 maja Budimex przełoży ruch kołowy na drugi pas na trasie od Chróstnika do Legnicy. 

 

Nadciągają kolejne zmiany dla kierowców. O ile na terenie budowy drogi S3 w stronę Polkowic dzieje się bardzo mało, o tyle prace na terenie wykonywanym przez Budimex na trasie Lubin – Legnica postępują zgodnie z planem.

Już 13 kwietnia w piątek mamy zaplanowane wdrożenie nowej organizacji ruchu.Polegać będzie to na tym, że z Lubina do Legnicy będzie można przejechać przez Kochlice. Poza tym przebudujemy dwie drogi w Rzeszotarach i Bobrowie. 16 i 17 kwietnia wdrożymy dwie organizacje ruchu, polegające na wahadłowym wyłączeniu odcinka. Utrudnienia potrwają około miesiąc.  – mówi Piotr Borcoń, kierownik budowy z ramienia Budmiex. Wykonawca przebuduje konstrukcję dróg powiatowych.  

Nie koniec nowości na tym. Już 7 maja Budimex przełoży ruch na trasie Lubin – Legnica z pasa dotychczas używanego przez kierowców, czyli jezdni prawej, na nowy. Wówczas będą kończone roboty związane z nawierzchnią jezdni. 

Budimex w przeciwieństwie do wykonawcy pracującego na trasie na Polkowice idzie z pracami zgodnie z planem, choć zapasu czasu nie ma. 

Plan, jaki mamy, personel i sprzęt jest przygotowany. Nie mamy rezerw. Zostały nam 3 miesiące. Liczy się każdy dzień. Każde komplikacje, opady deszczu, dni niepogody  mogą zagrozić naszej budowie. Marzec był dla nas mocno niesprzyjający. Dlatego pracujemy też w weekendy. W niedzielę może trochę w ograniczonym zakresie, ale w miarę potrzeb i asortymentów, które są konieczne do wykonania  –  mówi Piotr Borcoń.