Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał ojciec 1,5 letniej dziewczynki. Matka blisko półtora promila. Okazało się, że w tym stanie upojenia alkoholowego zajmują się swoją córeczką. Oboje rodzice trafili do policyjnego aresztu. Teraz sytuacją rodziny zajmie się sąd.

 

Małżeństwo spożywało wspólnie alkohol. Podczas libacji doszło do kłótni między rodzicami, podczas której kobieta sięgnęła po nóż samookaleczając się.
Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie po otrzymaniu informacji pojawili się na miejscu interwencji ustalili, iż pod opieką skrajnie nieodpowiedzialnych, pijanych rodziców jest mała dziewczynka. Gdy policjanci zbadali oboje małżonków – alkomat wykazał, że 28 letni mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie, u matki dziecka, 37- letniej kobiety, blisko 1,5 promila. Kobiecie została udzielona pomoc przez wezwane na miejsce interwencji pogotowie ratunkowe.
Policjanci uznali, że taki stan rodziców może zagrażać życiu dziecka, zwłaszcza, że w mieszkaniu panował ogólny nieład, a dziewczynka miała dostęp do noży, znajdujących się w jej zasięgu, na szafce w pokoju. Mundurowi zadbali, żeby dziecko zostało przebadane przez zespół pogotowia. Nie wymagało hospitalizacji. Zostało umieszczone w placówce opiekuńczej i oddane w ręce wychowawców.
W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, pijane małżeństwo zostało zatrzymane przez funkcjonariuszy i oboje trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 5 lat więzienia. Sprawą rodziny zajmie się teraz Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich.

inf. st. asp. Sylwia Serafin KPP Lubin

Poprzedni artykułRozbój i kradzież – sprawcy w areszcie
Następny artykułOstrzygą owce i barana