To był kolejny, 147 bieg parkrun w Lubinie w związku z Światowym dniem świadomości autyzmu. Mottem było przekazanie wiedzy na ten temat.

Sympatycy parkrun pobiegli na niebiesko, aby ten symboliczny kolor przyniósł nadzieję na lepsze życie osobom z autyzmem i ich rodzinom. Naszym celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu – mówi koordynator parkrun w Lubinie, Andrzej Sowa.

Ponad 90 procent społeczeństwa nie zna zagadnień w tym temacie, a reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywa krzywdzące, to musimy zmienić – podkreśla lubinianin.

Przed biegiem pani Sylwia Majewska przekazała uczestnikom podstawowe informacje w zakresie autyzmu. 
 
Pani Ela Sowa przywitała uczestników oraz debiutanta Mariusza Waladę, któremu pierwszy bieg bardzo się spodobał i ma nadzieję na ich kontynuację.
 
Najmłodszą uczestniczką (jeszcze w wózeczku) była 17 miesięczna Lea Ewa, która wraz z mamą spokojnie podążały alejkami Parku Wrocławskiego. Seniorem z kijkami okazał się Andrzej Makowicz, który daje przykład, że po osiemdziesiątce można przyjść na parkrun i mile spędzić czas.
     
Wyniki każdy uczestnik otrzymuje indywidualnie do swojej skrzynki e-mail, a wszelkie inne dodatkowe informacje można znaleźć na stronie w internecie: parkrun Lubin oraz na Facebook-u.
 
Za tydzień 148 bieg. ZAPRASZAMY. 
 

Poprzedni artykułPieniądze dla Ministrów PiS – bilbordy “oddajcie kasę” w Lubinie
Następny artykułOd poniedziałku letni rozkład jazdy