Korki na wysokości Chróstnika wciąż dokuczają. Kierowcy jeżdżący od strony Lubina do Legnicy i odwrotnie muszą jeszcze zacisnąć zęby. Utrudnienia w ruchu będą opóźniać dojazd do celu jeszcze do końca tygodnia. Na święta będzie spokój na trasie, ale po Wielkanocy trudności wrócą.

Korki zatruwają życie kierowcom jeżdżącym z Lubina do Legnicy i odwrotnie. Miejscowi biorą pod uwagę utrudnienia w ruchu i jadą z zapasem cennych minut. Oczekiwanie w korkach wydłuża dojazd na miejsce o około 15 – 20 minut. Ci, którzy nie wiedzą o trudnościach na trasie denerwują się, bo spóźniają się albo do pracy, albo na ważne spotkania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy zaistniałą sytuację.

W związku z prowadzoną budową drogi ekspresowej S3, zadanie II, trwają prace budowlane i tym samym występują utrudnienia w okolicy miejscowości Chróstnik, gdzie jest wahadło na długości ok. 20 m. Budowane są w tym miejscu pasy włączenia do przyszłego węzła Lubin Południe. Wykonawca planuje do końca bieżącego tygodnia zlikwidować utrudnienie, aby ułatwić kierowcom podróżowanie w okresie świątecznym. Jednak po świętach rozpocznie się kolejny etap prac i utrudnienia powrócą, o czym niezwłocznie poinformujemy jak będą znane dokładne terminy. Tymczasem apelujemy o ostrożność – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy GDDKiA.