Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. spółka z grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź po raz kolejny zaangażowało się w organizację imprezy okolicznościowej w Trzebnicach. Tym razem medyczna spółka wspierała wydarzenie związane z Dniem Zakochanych. Setki uczniów z SP w Trzebnicach i ich rodzin wzięło udział w szeregu badań profilaktycznych, które prowadził personel MCZ.

To nie była pierwsza impreza, w której Miedziowe Centrum Zdrowia wzięło udział przygotowując dla uczestników szereg profilaktycznych, bezpłatnych badań. MCZ był już z okazji Walentynek w ubiegłym roku w Rudnej i Chobieni. Pracownicy medycznej spółki badali też z okazji Dnia Babci i Dziadka w Grębocicach. Teraz o wsparcie poprosiła Szkoła Podstawowa im. W.S. Reymonta w Trzebnicach.

Będziemy wszędzie tam, gdzie nas zaproszą. Staramy się cały czas propagować nasze zadania poza obiektami służby zdrowia. Zależy nam na profilaktyce. Elementem wiążącym nas i tę imprezę jest serce i miłości. Jesteśmy od tego, by dbać o serce, by pokazać, że im bardziej będziemy zaangażowani w profilaktykę, tym na pewno nasi bliscy, ci, których kochamy będą dłużej żyć i na pewno będą zdrowsi. MCZ będzie w tym pomagać – mówił Waldemar Sułek, członek zarządu MCZ S.A., dyrektor ds. finansowych.

Szkoła w Trzebnicach na wsparcie Miedziowego Centrum Zdrowia mogła już liczyć przed świętami Bożego Narodzenia, gdy medyczna spółka ufundowała nagrody dla uczestników konkursu na kartkę świąteczną. To nie wszystko, bo dzieci z tejże szkoły odwiedziły pacjentów Oddziału Onkologii szpitala MCZ tuż przed wigilią i zaprezentowały jasełka.

MCZ jest naszym partnerem i ponownie wspiera nas w działaniach. Dziś podczas walentynkowej imprezy, która jest imprezą środowiskową dla całej społeczności, mamy okazję pochwalić się szkołą, a nasze dzieci mogą zaprezentować się na scenie. Ze względu na ferie nie było dużo czasu na przygotowania, ale myślę, że wszystko wyszło pięknie i wszyscy są zadowoleni – mówiła po akademii artystycznej przygotowanej przez uczniów i nauczycieli dyrektor szkoły Helena Kozińska.

Prezentacja artystycznych talentów dzieci to jedno, ale możliwość poddania ich profilaktycznym badaniom to druga i to jeszcze istotniejsza sprawa. Zarówno uczniowie szkoły, jak i ich bliscy mogli podczas uroczystości skorzystać z bezpłatnych badań. Biały personel MCZ wykonywał badanie poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie, poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego. Dzięki spirometrii można też było dowiedzieć się jak wygląda pojemność płuc. Z badań równie chętnie korzystały dzieci, jak i ich rodzice, opiekunowie i dziadkowie. Wyniki takich badań pozwalają na wstępne diagnozy i ewentualne pokierowanie pacjentów do odpowiednich specjalistów, jeśli okażę się, że parametry wykonanych badań budzą niepokój.