Dzięki współpracy klubu Zagłębie Lubin S.A. z wieloma przedsiębiorcami i instytucjami w ramach Zagłębie Biznes Klub Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie wzbogaciła się o nowe urządzenie do fizjoterapii dla podopiecznych piłkarskiej szkółki z Lubina. Sprzęt jest wielofunkcyjny i pomaga zawodnikom po kontuzjach i urazach.

 

Jak mówi sztab medyczny Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, nowe urządzenie do fizjoterapii może wykonywać cztery różne zabiegi. 

– Dziś tj. 22 stycznia nowe urządzenie  debiutuje. Zastąpiło stary, zużyty już sprzęt. Nowe urządzenie zostało zakupione dzięki współpracy  w ramach Zagłębie Biznes Klub. Sprzęt służy głownie zawodnikom Akademii. Pomaga w pierwszej, ostrej fazie kontuzji. Nowy sprzęt przyda się każdemu, kto do nas trafi po kontuzji. Młodzi piłkarze dzięki temu nie będą musieli chodzić do przychodni, by poddawać się zabiegom. Wszystko zapewniamy im na miejscu i możemy rozpocząć działania od pierwszego dnia kontuzji. Ten sprzęt skupia w sobie laseroterapię, ultradźwięki, terapię podciśnieniową i elektroterapię.  Jest prosty w obsłudze i łatwy do przenoszenia. Dzięki specjalnym zakładkom wykonujemy elektrostymulację. Nie ma stałej liczby zabiegów dla każdego podopiecznego. Pracujemy około 2 tygodnie z każdym zawodnikiem. To około 10 zabiegów, ale nie ma stałej liczby, bo z każdym  pracujemy indywidualnie. To bardzo dobry sprzęt  z wyższej pułki. Urządzenie będzie służyło wszystkim zawodnikom z Akademii. Jednocześnie możemy wykonywać dwa zabiegi w jednym czasie – wyjaśnia Jarosław Moroch, główny terapeuta sztabu medycznego Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. 

Poprzedni artykułPeBeKa na szczycie w Kalkucie
Następny artykułTragedia na Cedrowej