Pierwszy dzień Międzynarodowej Wystawy Psów ściągnął około 1000 czworonogów. Reszta gości na czterech łapach zawita do Lubina w niedzielę 21 stycznia. Miłośnicy psów w hali RCS w Lubinie na pewno poczują się jak w raju. Podziwiać można praktycznie wszystkie możliwe rasy, bo do Lubina zawitały psy z całej Europy. 

 

V  Międzynarodowa Wystawa Psów w Lubinie ściągnęła wystawców z całej Europy. W ciągu dwóch dni w hali RCS pojawi się blisko 1900 czworonogów. Ci, którzy w sobotę nie zdążyli wziąć udziału w wydarzeniu, mogą to jeszcze zrobić 20 stycznia w niedzielę, a jest co podziwiać. – Dziś zaczęliśmy V Międzynarodową Wystawę Psów w Lubinie. Zapraszamy też w niedzielę. W trakcie wystawy trwają różne konkurencje np. młody prezenter, najpiękniejsze młodsze szczenie, najpiękniejsze szczenie, najpiękniejszy junior, najpiękniejszy weteran i poznamy też zwycięzców poszczególnych grup, a ocenialiśmy pięć grup FCI. Cała wystawa to ponad 1900 psów, ponad 200 ras. Dziś w sobotę jest połowa. Mamy gości z całej Europy, choć najwięcej z Polski.  mówiła Beata Kujawska,przewodnicząca Legnickiego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, który był organizatorem Wystawy. 

Wśród gości nie zabrakło Niemców, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają do Polski na różne wystawy. – Zabraliśmy ze sobą trzy dalmatyńczyki. Dwa psy i suczkę. Kiedy byłam mała mieliśmy dalmatyńczyka i tak pozostała ta rasa z nami do dziś.  Dwa razy w miesiącu jeździmy na takie wystawy psów. To nam sprawia radość i zabawę i naszym psom też. Hodujemy psy i zajmujemy się tym od 3 lat  – mówiła Rebecca Töffels , która na wystawę do Lubina przyjechała z okolic  z Lipzig. 

Miłośnicy psów mają jeszcze okazję podziwiać czworonogi wszelkich ras w niedzielę 21 stycznia. Wystawa będzie czynna od godziny 10.00 do 18.00. Na 15:00 ponownie zaplanowano finały. Wstęp to koszt 10 zł dla dorosłych i 5 dla dzieci. 

fot. Anita Machniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę