Najwierniejsi fani,  a zarazem działacze wspierający Akademię Piłkarską KGHM Zagłębie Lubin  i regularnie towarzyszący młodym podopiecznym podczas treningów zaproszeni zostali na spotkanie z dyrekcją i szkoleniowcami miedziowej piłkarskiej szkółki. Była to okazja, by podzielić się z nimi planami Akademii na przyszłość i odpowiedzieć na nurtujące sympatyków młodych Miedziowych pytania.

Dziś Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin to 440 wychowanków i 40 trenerów od piłki nożnej, bramkarzy, przygotowania motorycznego, fizjoterapeutów. To 16 grup, które występują  w regularnych rozgrywkach.  To 28 zawodników przekazanych do reprezentacji Polski i blisko 40 piłkarzy, którzy pojawili się w reprezentacji Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. 

– Wychodząc na przeciw zainteresowaniu naszą akademią zaprosiliśmy kibiców, którzy uczestniczą bezpośrednio w naszych meczach, treningach i szkoleniach. Chcieliśmy im przedstawić nasze główne założenia. Potrzebujemy jeszcze dwa, trzy lata stabilnej pracy, by osiągnąć cel główny, czyli dostarczenie zawodników do pierwszego zespołu, by ten plan był w pełni zrealizowany  – mówił podczas czwartkowego (11 stycznia) spotkania z kibicami Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin. 

Fani szkółki i klubu Miedziowych mogli usłyszeć co będzie się działo w Akademii pod kątem inwestycji w najbliższym kwartale tego roku.

– Przyjęliśmy już wstępne założenia. Planujemy troszeczkę wzbogacić infrastrukturę budynku. Zrobić re-fresh w korytarzu klubowym. Zrobić dedykowaną ściankę dla naszego najbardziej znanego wychowanka Piotra Zielińskiego. Zrobić hall of fame, czyli ścianę chwały, na której będą powieszone zdjęcia zarówno tych zawodników, którym udało się zadebiutować w kadrze pierwszego zespołu oraz tych najlepszych, którzy dotarli do poziomu reprezentacyjnego. Chcemy uhonorować ich poprzez specjalne ramki, w których umieszczone będą ich koszulki meczowe. To na początek. Czas pokaże czy uda się zrealizować coś więcej.  Nasz budżet to wypadkowa kilku czynników. To pieniądze od sponsorów, ale też te, które mamy uwzględnione  w bieżącej działalności akademii oraz to, co uda się wynegocjować w ramach współpracy z naszymi partnerami z Zagłębia Biznes Klubu  – mówił Marek Wachnik, manager ds. informacji zewnętrznej Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin. 

Infrastruktura Akademii KGHM Zagłębie Lubin to m.in. 9 boisk, w tym pięć oświetlonych. Bursa dla podopiecznych wyposażona w wiele pomieszczeń socjalnych i stołówkę.  Akademia jest systematycznie doposażana dzięki współpracy z  partnerami z Zagłębia Biznes Klub, np. w urządzenia do odnowy biologicznej czy rehabilitacji ruchowej. 

Zarówno zaplecze szkoleniowe, jak i kadra oraz osiągnięcia młodych zawodników sprawiają, że Akademia KGHM Zagłębie Lubin jest w trójce najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce obok Poznania i Warszawy. 

Poprzedni artykułRaczyński: Będzie i dworzec, i pociągi
Następny artykułPolicja poszukuje zaginionego