2 stycznia 2018 na szybie R-IX kopalni ZG Rudna wydarzył się śmiertelny wypadek. Tragedia miała miejsce około południa. Śmierć poniósł 50 – letni pracownik spółki Energetyka. 

 

Jak informuje rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź Justyna Mosoń, do tragedii doszło 2 stycznia 2018 ok. godziny 12.20.

– Pracownik firmy Energetyka wpadł do szybu  R-IX w kopalni Rudna na głębokości 1118 metrów. Był zatrudniony w tej firmie od 2017 roku. Obecnie trwa akacja ratownicza. Po jej zakończeniu zostanie powołana komisja z udziałem m.in. przedstawicieli Okręgowego Urzędu Górniczego oraz dyrekcji kopalni,która ustali okoliczności tego zdarzenia. Ten wypadek był śmiertelny.Mówiąc brutalnie, teraz trzeba wydobyć ciało z szybu.  – dodaje Justyna Mosoń. 

Więcej szczegółów poznamy, gdy Komisja zakończy swoje działania. 

 

Poprzedni artykułPożar tuż przy parkingu
Następny artykułWrocławianin z listami gończymi wpadł w Lubinie

4 KOMENTARZE

  1. Dyrektorów kopalni bym tam powrzucał pieprzone pajace biorą kasę a ludzie giną z braku zainteresowania o bezpieczeństwie pracownika :/ i oczywiście po zbadaniu okoliczności wypadku winę za wypadek ponosi sam pracownik który zginą bo pajace umywają ręce a człowiek ……
    zarobki w kopalni miedzi :
    media mówią o 5 000
    A w rzeczywistości __——-> piscie w kom…

  2. Gociu wpadl do szybu na ok. 1.200m… dziwne ze nie zyje. Wspolczuje rodzinie taka tragedia. Pytan wiele i duzo plotek bedzie jak zwykle.

  3. W ZG jest chaos burdel.Jest to najgorszy zakład pracy w jakim pracowałem.KGHM Polska Miedź jest instytucją która tak ładnie się reklamuje że jej pracownicy to kapitał i że dbają o pracownika. Na C23 zginęli ludzie bo kierownik robót ,wraz z dozorem ma w gdzieś ludzi.W ubiegłym roku zostawili pracownika nowego na dole sami bez nadzoru.Zginął bo dozór zapomniał o nim. Teraz zginął człowiek bo dozór nie potrafił upilnować człowieka na terenie zakładu.Dla dozoru liczą się operatorzy o i to co nawożą.Nie liczą się straty Panowie a wy jesteście dla nich tylko numerkiem marki. Pozdrawiam

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.