Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie oraz Fundacja Forart zapraszają 9 grudnia na warsztaty związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży. Miejsce – MDK ul. KEN 6a.

Warsztaty przeznaczone są dla psychologów, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.
Osoby prowadzące: Doc. dr Alina Czapiga – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Po studiach podjęła pracę w Instytucie Psychologii we Wrocławiu, w Zakładzie Psychologii Rozwoju. Stopień naukowy doktora uzyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od roku 1997 jest Kierownikiem Studiów Podyplomowych “Psychologiczne Wspomaganie Rozwoju Dzieci i Młodzieży z Trudnościami”. Prowadzi Koło Naukowe Psychopatologii.  Od kilku lat jest kierownikiem modułu edukacyjnego Psychopatologia rozwoju dzieci i młodzieży – dla studentów V roku psychologii. Prowadzi wykłady z psychologii klinicznej dziecka oraz z psychopatologii rozwoju dzieci i młodzieży. W ramach Pracowni Pomocy Psychologicznej, która działa przy Instytucie, prowadzi konsultacje dla rodziców na temat rozwoju i wychowania dzieci. Od dnia 1 września 2012 r. pełni funkcję Prodziekana ds. dydaktycznych i socjalnych.
Lek. med. Renata Ostrowska –Stopczyńska – Specjalista psychiatra. Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Kierownik oddziału psychiatrii dzieci i młodzieży w Sieniawce.
Mgr Leszek Czarny – Wykształcenie: IPSiR Uniwersytet Warszawski. Szkolenie i staż w Instytucie Treningu i Psychoterapii “Laboratorium Psychoedukacji” oraz psychoanalityczne w Kole Warszawskim Psychoanalizy New Lacanian School. Pedagog, psychoterapeuta, psychoanalityk. Pracuje w Kancelarii Mediacji “DogadajMYsię”
Tematy warsztatów: Doc. dr Alina Czapiga: Smutek czy depresja – zrozumieć zachowania dzieci i młodzieży
Trudności i zaburzenia. Zachowanie i jego mechanizm (przede wszystkim zachowania emocjonalne). Zachowanie, jako komunikat i kompensacja; zysk wtórny z zachowań trudnych i zaburzonych. Intrapsychiczny model rozwoju zachowań trudnych i zaburzonych

Lek. med. Renata Ostrowska –Stopczyńska: Zaburzenia depresyjne u dzieci i młodzieży.
Mgr Leszek Czarny: DOGADAJMY SIĘ – jak budować porozumienie i przeciwdziałać presji i manipulacji w kontakcie.
Szczegółowe informacje na stronach www.mdk-lubin.pl oraz www.facebook.com/fundacjaforart

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę