W klubie Fit Arena w Lubinie przy ulicy Leszczynowej strażacy ze Stowarzyszenia “Strażacy wspólnie Przeciw Białaczce” przeprowadzą w piątek darmowe szkolenie w zakresie udzielania pomocy w różnych przypadkach. Skorzystać mogą wszyscy, nie tylko klubowicze. Będzie można się nauczyć cennych umiejętności, jak pomoc w przypadku, gdy pojawi się np. epilepsja czy omdlenie. 

Kilkunastu strażaków ze Stowarzyszenia ”Strażacy wspólnie Przeciw Białaczce” w piątek, 10 listopada, przeprowadzi bardzo ważne szkolenie. Miejsce instruktarzu to Klub Fit Arena przy ulicy Leszczynowej. Siłownia od jakiegoś czasu współpracuje ze strażakami. Nie jest to pierwsza inicjatywa prozdrowotna prowadzona wspólnymi siłami. – Zaczynamy o 19.00.  Wszystko potrwa do 21.00. To nasza druga akcja, którą wspólnie organizujemy. Strażacy, będący w strukturze Stowarzyszenia, jeżdżąc po kraju uświadamiają ludzi czym jest nowotwór krwi oraz jak z nim walczyć. To druga nasza akcja pod hasłem ”Ratujemy życie”. Strażacy propagują ratowanie życia. Nasz klub, Fit Arena zrobił z tego wydarzenie, bo propagujemy zdrowy tryb życia. To wszystko łączy się ze sobą – mówi Dorota Jasińska, club manager w FIT Arena w Lubinie.

Jak zapowiadają działacze z Fit Areny, wydarzenie będzie cykliczne. Każdy kto przyjdzie w piątkowy wieczór do Fit Areny nauczy się niecodziennych umiejętności, ale jakże ważnych. – Grupa strażaków najpierw zrobi krótką prelekcję, później pokaże sytuacje, w których trzeba ratować życie. Wśród nich jest omdlenie oraz atak epilepsji – dodaje Dorota Jasińska.

Warto wspomnieć, że teoretycznie w chwili zagrożenia życia, w momencie omdlenia, po wypadku, mało kto jest gotów udzielić pomocy. Przyczyną nie jest strach, ale brak wiedzy. W sytuacji kryzysowej okazuje się, że nie umiemy udzielić prawidłowo pomocy i boimy się reagować, by z przekonaniem, by nie zrobić poszkodowanemu krzywdy. W piątek przy ulicy Leszczynowej w klubie Fit Arena będzie okazja, by popatrzyć, a nawet zapytać jak to zrobić w przypadku wątpliwości, jak  się zachować. Szkolenia są nieodpłatne i dostępne dla każdego, nie tylko dla obecnych w klubie członków. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę