Miłośnicy crossfitowego wysiłku z Lubina, Legnicy i Głogowa wzięli udział w IV edycji Bitwy o miedziową rudę organizowanej przez CrossFit Lubin. Wydolność, siła, wytrzymałość, sprawność – wszystko to mogło sprawdzić 60 uczestników sobotnich zmagań przygotowanych w Galerii Cuprum Arena w Lubinie. Najlepsi wśród panów w obu kategoriach byli zawodnicy z Lubina, zaś wśród pań głogowianki.

 

W Kategorii Elite Man przewidziano 8 miejsc w finale, natomiast w kategorii Sport Women 6. Mężczyźni z kategorii Sport Man do wykonania mieli 3 Workouty. W bitwie brano udział w dwuosobowych drużynach, nie mieszanych. Startowano w dwóch kategoriach; zaawansowanej i początkującej. Udzial wzięli członkowie klubów: Crossfit Lubin, CrossFit Głogów, Manticore Fitness Legnica i Jatomi Fitness Lubin.
Zawodnikom kibicowali fani, którzy na co dzień też zajmują się crosfitowym wysiłkiem. – Dzisiaj jestem jako widz, choć w poprzedniej edycji byłem jako uczestnik. Niestety na tę bitwę nie miałem partnera. Obserwuje oczywiście poziom, jaki tutaj jesti organizacje. Kibicuję mojej bratowej. W pierwszej kategorii podstawowej wszyscy sobie poradzili. Zobaczymy jak im pójdzie poziom wyższy, który jest dość trudny. Najtrudniejsze są zdecydowanie zmagania ze sztangą, bo to jednak jest dużo powtórzeń i choć te kilogramy nie są niby wymagające, to przy tylu powtórzeniach jest ciężko. Cała impreza to fajna organizacja, fajni ludzie. Crossfit to jedna wielka rodzina więc wszyscy się tu dziś wspierają – mówił Grzegorz Mokrzanowski z Lubina.

Wyniki prezentują się następująco:

W kat. Elite mężczyzn: 

I miejsce CrossFit Lubin,

II miejsce Manticore Fitness z Legnicy.

III  CrossFit Lubin.

W kat. Sport Mężczyzn:

I miejsce CrossFit Lubin,

II i III  Manticore Fitness Legnica

W kat. Sport kobiet:

I miejsce CrossFit Głogów,

II CrossFit Lubin, 

III CrossFit Głogów.

Poprzedni artykułModern Talking, czyli podróż do przeszłości – FOTO
Następny artykułBieg parkrun z okazji Święta Niepodległości – zapowiedź