Młody mężczyzna został zatrzymany po policyjnym pościgu. Sprawca uciekał ulicami Lubina kradzionym samochodem. W trakcie ucieczki usiłował przejechać policjanta. Jechał po chodniku zmuszając pieszych do ucieczki z niego. Pościg zakończył się zatrzymaniem kierowcy. 

 

Przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle.  Trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Do policyjnego aresztu trafił 29 letni mieszkaniec Lubina zatrzymany przez policjantów z wydziału prewencji lubińskiej policji oraz funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Mężczyzna w czasie ucieczki wielokrotnie stworzył zagrożenie dla pieszych oraz innych kierowców. Jak się okazało pojazd, którym się poruszał wcześniej został skradziony z terenu Głogowa. Do zatrzymania przyczyniła się współpraca i wymiana informacji pomiędzy trzema jednostkami Policji.

Pierwszy sygnał do lubińskiej policji dotarł od funkcjonariuszy z powiatu polkowickiego. Z przekazanej informacji wynikało, że na terenie Chocianowa doszło do kradzieży tablic rejestracyjnych. Sprawca miał się poruszać samochodem marki BMW i jechać w kierunku Lubina. W międzyczasie dyżurny głogowskiej policji przekazał informację, że wskazany pojazd został wcześniej skradziony z terenu Głogowa. Wszystkie informacje zostały przekazane patrolom na terenie powiatu lubińskiego.

W miejscowości Krzeczyn Wielki policjanci z wydziału prewencji lubińskiej policji zauważyli poszukiwany pojazd. Ruszyli za nim w pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i zamiast się zatrzymać uciekał w kierunku Lubina. W pewnym momencie zatrzymał pojazd. Gdy policjanci wysiedli z radiowozu, aby go zatrzymać z impetem ruszył w kierunku jednego z nich. Tylko szybka reakcja funkcjonariusza uchroniła go od potrącenia. Do pościgu przyłączyły się kolejne patrole oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.

Uciekający kierowca był zdeterminowany, aby nie dać się złapać. Swoją ucieczkę kontynuował przejeżdżając po chodnikach zmuszając pieszych do ucieczki. Ponadto przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle. Zmuszał innych kierowców do ratowania się zjazdem na pobocze w celu uniknięcia zderzenia.

Policjanci nie odpuszczali i przez cały czas kontynuowali pościg. Ostatecznie kierowca został zatrzymany na polnej drodze. Wszystkie wcześniej przekazane informacje potwierdziły się. Po zatrzymaniu funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione tablice rejestracyjne. Również samochód, którym poruszał się sprawca był tym skradzionym wcześniej na terenie Głogowa.

29 letni mieszkaniec Lubina trafił do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności policjanci udowodnili jeszcze zatrzymanemu 2 kradzieże pojazdów z terenu Lubina i Polski, kradzieże akumulatorów, paliwa i włamania do piwnic. Łącznie lubinianin usłyszał 9 zarzutów gdzie straty na szkodę poszkodowanych wynoszą ponad 100 tysięcy złotych. Za wszystkie czyny, których się dopuścił może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

inf.fot.KPP Lubin 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę