Gra w piłkę nożną  halową i siatkówkę wypełniła dwa dni uczestnikom turnieju Klima Cup IV. W hali sportowej w Polkowicach pracownicy ZG Rudna przy współpracy ze Stowarzyszeniem Madness przygotowali w sobotę 14 października rozgrywki futsalowe, a w niedzielę 15 października w siatkówkę. Były licytacje, losy i słodkie płatne przekąski, z których dochód wyniósł 5500 zł. Pieniądze mają pomóc 6 – letniemu Piotrusiowi.  

 

Piotruś to  6 – latek, który choruje na cukrzycę typu I. To na jego rzecz tym razem przygotowano turniej Klima Cup. – Ta cukrzyca jest chorobą przewlekłą. Wymaga stałej opieki rodzica, podawania insuliny do każdego posiłku, do każdej sytuacji, gdy cukier w organizmie syna jest za wysoki. Pracuje tylko mój mąż, bo ja muszę być w każdej sytuacji do dyspozycji np. gdy syn ma wycieczkę z przedszkola, gdy ma posiłek w przedszkolu i trzeba mu robić pomiary, podawać insulinę. Panie w przedszkolu nie mogą tego robić. Mierzymy mu cukier z paluszka kilkanaście razy dziennie. Wszystko zależy od poziomu glikemii  – mówi Katarzyna Wenerska, mama Piotrusia. 

Teraz rodzice zbierają pieniądze, by nabyć niezbędny sprzęt, który ułatwi mierzenie poziomu cukru we krwi dziecka. – Potrzebny jest ciągły pomiar glikemii. Są sensory, które mierzą glikemię z automatu. Nie trzeba nakłuwać paluszków. Dla syna byłaby wygoda.  – mówi Krzysztof  Wenerski, pracownik ZG Rudna, tato Piotrusia.

Piotruś nie jest jedynym dzieckiem, dla którego przygotowano turniej Klima Cup. – W tamtym roku turniej był dla mojego dziecka, które choruje na padaczkę lekooporną. tamto wsparcie nam pomogło. Sfinansowaliśmy kilka wyjazdów rehabilitacyjnych. Bez tego trudno zdobyć takie pieniądze. Taka pomoc zależy od każdego człowieka. Zapraszamy na takie turnieje, bo każdy grosz naprawdę się liczy   – mówi Marcin Sukiennik, pracownik K- 1 ZG Rudna. 

Zwycięstwo w sobotnim turnieju przypadło piłkarzom z Zakładu Hydrotechnicznego. W niedzielę w siatkówkę wygrał zespół Tartan. 

Dla Piotrusia póki o udało się uzbierać 5,5 tys.zł.