Kolejny rok z rzędu Gmina Lubin organizuje konkurs „O nasza gminę dbamy i sprzątamy”. Pierwszymi efektami udziału w tegorocznym konkursie dzielą się z nami gogołowiczanie. To sołectwo również bierze udział w ekologicznych zmaganiach.

 

 

Konkurs ma ważny cel – uprzątnięcie odpadów z terenów rowów, dróg gminnych, placów zabaw i miejsc spotkań sołeckich. Chodzi również o wzmocnienie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego oraz o kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców.

  – Biorę udział w akcji, ponieważ czuję się związana z tą wioską, z naszą okolicą. Chciałabym, żeby tutaj było zawsze ładnie, przyjemnie, żebyśmy mogli miło spędzać czas nad stawem i koło świetlicy wiejskiej. Na placu zabaw, gdzie dzieci bawią się, powinno być czyściutko – mówi Izabela Polańska, mieszkanka Gogołowic.

– Dziś nad stawem otrzymałem kosiarkę od pani sołtys i kosiłem trawę. Można tak powiedzieć, że to było najdłuższe zadanie do wykonania, ale dla mnie akurat najprzyjemniejsze. Teren wokół stawu nie będzie wyglądać jak zarośnięta łąka, ale zadbane miejsce do wypoczynku. Z jednej strony młodzież i dzieci przebywają nad stawem, a dorośli z drugiej. Rzadko spędzam tu czas, jednak w każdej chwili mogę tu wpaść – dodaje Krzysztof Polański, mieszkaniec Gogołowic.

– Do sprzątania stawu namówiły mnie przemiłe koleżanki i sąsiadki. Grabiłyśmy, zbierałyśmy śmieci wspólnie z młodzieżą i dziećmi. Starszyzna wykonywała lżejsze prace, a trudniejszymi zajmowała się młodzież. To jest naturalne, że prace wykonywałyśmy z przyjemnością, z uśmiechem na twarzy, ponieważ odbywało się to w ulubionym towarzystwie. Teraz jest już ładnie i czysto, możemy posiedzieć tam, odpocząć, spotkać się ze znajomymi – mówi Elżbieta Czajkowska, mieszkanka Gogołowic.

– Na podsumowanie akcji „Mieszkańcy Gogołowic sprzątają i odpoczywają” zorganizowane zostało wspólne ognisko właśnie w miejscu wcześniej uprzątniętym. Było wesoło, zabawnie i przyjemnie. Do kolejnej akcji pani sołtys zaprosi nas już na wiosnę – dodaje na koniec Krystyna Węgrzyn.
            Konkurs trwa do 31 października.