Drużyna futbolu amerykańskiego WARRIORS zakończyła swój trzeci sezon rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Wojownicy drugi rok z rzędu dotarli do bezpośredniej walki o turniej finałowy i znaleźli się w ósemce najlepszych zespołów w Polsce.

 

 

W pierwszym sezonie zespół odpadł już w fazie grupowej wygrywając zaledwie jedno spotkanie. Sezon później wsparci zawodnikami Bielawa Sneakes Wojownicy wywalczyli awans do dalszej fazy rozgrywek kończąc sezon na 8 miejscu. W tym sezonie do walki stanęli samodzielnie wąskim 18 osobowym składem co jest ewenementem, bo liczące się drużyny mają w swoich składach ponad 30 zawodników w drużynie. Pomimo wąskiej kadry Wojownicy pewnie wywalczyli sobie awans do dalszej fazy rozgrywek, a nawet walczyli o tytuł lidera w grupie zachodniej. Ostatecznie sezon zakończyli na 7 miejscu ulegając w bezpośrednim spotkaniu decydującym o awansie do turnieju finałowego drużynie z Gdańska.

–  Sezon uważamy za bardzo udany. Udało nam się dotrzeć do etapu rozgrywek, w którym graliśmy z najlepszymi. W najlepszej ósemce znalazły się drużyny z Gdańska, Szczecina, Poznania, Warszawy, Opola i Bielawy. Są to doświadczone kluby z tradycjami wspierane zawodnikami z wyższych lig rozgrywkowych. Tegoroczny wynik z pewnością zmobilizuje nas jeszcze bardziej do pracy nad rozwojem klubu zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym bo jeśli chcemy dołączyć do najlepszych musimy się cały czas rozwijać – kapitan drużyny Patryk Niemiec.

– Mamy cicha nadzieję, że w końcu nasze miasto zwróci na nas swoją uwagę i dostrzeże ogrom pracy jaki wykonaliśmy by znaleźć się w tym, a nie innym miejscu po trzech latach funkcjonowania klubu. Mamy ambitne plany jednak bez odpowiedniego wsparcia nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnych kwestii. Budujemy powoli i mozolnie profesjonalny klub, który z roku na rok coraz mocniej promuje nasze miasto na arenie ogólnopolskiej” – rzecznik prasowy Monika Kowalska. – Najbliższy okres poświęcimy przede wszystkim na rekrutację nowych zawodników zatem przed nami cykl treningów otwartych wprowadzających wszystkich chętnych w tajniki futbolu amerykańskiego. Pod koniec października zaplanowaliśmy wspólnie z drużynami z Żagania i Gorzowa dwudniowe szkolenie pod okiem jednego z najlepszych trenerów w Polsce, a od listopada zaczynamy już przygotowania do kolejnego sezonu i jeśli ktoś myśli o dołączeniu do drużyny to jest to najlepszy czas by to zrobić. Priorytetem jest dla nas także sekcja juniorska i takie zajęcia rozpoczną się w grudniu kiedy to wejdziemy na halę sportową – prezes Patryk Budziosz.

 

inf.fot Warriors

Poprzedni artykułKS Sudety vs. SMK Lubin rocznik 2004 – FOTO
Następny artykułTort z na nową nazwę